valud naba juures 01.03.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mul olid valud naba juures enne pimesoole põletikku 2 päeva. ja Nüüd on juba nädal möödas operatsioonist ja hakkavad jälle valud nabast 2-3cm üleval pool. Valu on torkiv ja ebameeldiv(valu ei ole pidev u 30s vahedega ja 10s pikk). 10p süsteemis on valu 4ja 5p. Ise tunnen et sellel valul ei ole midagi pistmist apendektoomiaga. Ise nagu kahtlen, et mingi solge on kõhus. Väljaheites ei ole ussi veel näinud. Et kas see on normaalne või ei?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kõige tõenäosem, et tegu on nn. gaasivaludega. Kui kõht käib samal ajal läbi süüa saab ja temperatuur on normis, siis midagi hirmsat olla ei saa. Aja jooksul võiksid need valud mööduda isenesest. Võiks piirata söögi hulka korraga, rohkelt liikuda. Kui valud ei möödu, peaks konsulteerima Teid opereerinud kirurgiga.