Veenilaiendid ja hommikul tuimad varbad 07.11.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
olen 31 a mees ja mul on juba pikemat aega kergelt märgatavad veenilaiendid säärtel. Hiljuti avastasin, et hommikul ärgates on mõlemal jalal keskmised 3 varvast kergelt tuimad. Mitte nüüd päris nagu "surnud", aga kui katsuda, siis kergelt tuimapoolsed hommikuti. Päeva peale see tunne läheb üle. Kas see varvaste tuimus võib olla veenilaienditega seotud ja mis peaks ette võtma ses osas?!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kergelt märgatavad veenilaiendid jalgadel ei ole minu hinnangul varvaste tuimuse põhjuseks. Pigem võib selle põhjuseks olla mingi neuroloogiline haigus. Kui vaevused segavad ja peaksid süvenema siis soovitaksin pöörduda neuroloogi konsultatsioonile.