Kasvaja...aga milline? 11.06.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! 31 mail juhtus töö õnnetus.Nimelt kukus jala peale detaalid, täpselt ei mäleta, 3 või 4 tk. Sain esmaabi kohapeal, jääkotti.Jalg ikka läks paise, valu ei kadunud.4 juunil läksin kirurgi juurde, tehti röntgeni pilti, pilt näitas põrutust.Aga mind häiris muhk, mis ilmus peale põrutust, kõva nagu kont.Palusin teha uut röngeni pilti.Selgus, et konti peal kasvab kasvaja, ehk see kõva muhk, mis ei anna mulle rahu.Täna on 11 juuni, jalg ei lähe paremaks, küll kirjutati mulle valuvaigistit, rahusteid, deklofenak salvi, midagi ei aita.Elan Ida-virumaal, väikes linnas, palusin saatekirja, kirjutati Tartusse, 300 krooni eest visiit tasu, aga pean ootama juuli kuuni, uskuge teadmatus on kõige hullem. Olen nõus maksta rohkem, sest ei suuda enam selle teadmisega elada, seda enam et asjad lähevad aina hullemaks.Kas Teie saate mind aidata? Ootan vastust.Lugupidamisega muretsev ema.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

See, et trauma tagajärjel Teil jalg läks paistesse, tekkis muhk ja jalg on valus, on täiesti loomulik. Trauma järgselt tuleb anda jäsemele rahu, soovitav on ka vigastatud kohta hoida kehast kõrgemal. 24-48 tundi tuleks aplitseerida külma (et vältida/vähendada hematoomi teket), edaspidi sooja (et hematoom imenduks kiiremini). Kasvajat sellisel puhul karta ei tuleks - 2 nädalaga ei teki ükski kasvaja. Kui Teile sellest jutust hingerahu tagasisaamiseks ei piisa, võite tulla end minu vastuvõtule näitama. (palun perearsti saatekiri ja eelregistreerimine telefonil 6171135)