lümfisõlmed 27.05.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Olen 20-aastane neiu ja avastasin paari päeva eest, et kaelale lõua alla tekkinud mügarik, muna. See ei valuta ega liigu ja on kõva u 1 cm läbimõõduga. Kuna käisin ka just samal nädala alguses perearsti juures ja andsin ka vereproovi, kus kõik oli olnud korras, siis millega võiks tegemist olla? Sel hetkel veel mügarikku ei olnud. Kas võib tegemist olla lümfisõlme põletikuga? Kas siis vereproov poleks pidanud midagi näitama? Tänan!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilmselt ongi tegu lümfisõlme suurenemisega, kõige tavalisem põhjus on põletik.(hambajuur, kurk vms.). samas lümfisõlme suurenemine võib olla ka mingi tõsisema haiguse märk. Peaks näitama arstile. Alati veremuutusi ei pruugigi tekkida.