Valutavad lümfisõlmed 25.05.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Mind piinavad juba pikka aega valutavad lümfisõlmed kubeme piirkonnas. Olen käinud naistearsti vastuvõtul ja sealt sain vastuseks, et kõik on korras. Ometi pole valu kusagile kadunud, samuti käivad hooti külmahood samas kohas. Katsudes on lümfisõlmed ka väga valusad. Milles võib asi olla ja kuhu ma pöörduma peaksin? Samuti on enesetunne kehvaks jäänud, lisaks peavalud,nõrkustunne ja iiveldus.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sellise hädaga tuleks alustada kindlasti perearstist. Tuleks teha elementaarsed vereproovid - vahel tuleb haigus juba sellest välja. Kui perearst midagi ei leia, siis ilmselt peaks ta Teid edasi suunama hematoloogi vastuvõtule edasisteks spetsiifilisteks uuringuteks.