veenipõletik 18.05.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

olen 88 aastane ja kaebus on selline,et üks jalg on paistetanud reis kaasaarvatud.Viibisin haiglas 2 kuud tagasi, sain verevedaldajat ja magnetravi ning jalg taastus. Kuid nüüd on paistetus tagasi,perearst käseb lamada öeldes, et muud ravi ei ole.Samale jalale on puusal tehtud operatsioon,(kukkumise tagajärg) ja pandud plaat.Kui veri on paksenenud kas selle tagajärjel võib jalg nii paistetada ja kas mul on üldse veenipõletik?Kuhu ma võiksin pöörduda, kus on järjekorrad lühikesed (sobiks ka erakliinik)

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kirjelduse järgi võiks arvata, et Teil on reie või niudeveeni sulgus (tromboos). See võib olla Teile tehtud operatsiooni tüsistus. Tromboosi tagajärjel tekib jalas verepais - jalg läheb paistesse. Veenipõletikku ei peagi sel puhul olema kuigi võib olla. Peale tromboosi kahjuks jääbki kahjustatud jalg jämedamaks. Soovitaksin Teil kanda ka survesukka.
Kahjuks puuduvad mul andmed järjekordade pikkusest erinevates raviasutustes. Seda saate teada, kui helistate erinevate raviasutuste registratuuri ja küsite.