Hemorroidid või miski muu? 26.04.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Probleem on selles, et kui tarbin alkohooli siis pärast seda vetsus käies tuleb koos väljaheitega verd. Viimastel kuudel on olnud ka probleeme kõhu lahtisusega. Kunagi olid mul hemorroidid (tegin ravi kuu aega) ja samaasi on nüüd ka mõnikord välja lõõnud. Kas peaksin alustama uuesti raviga või võib olla asi millegis muus?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Asi on alkoholis. Hemorroidid paljudel veritsevad peale alkoholi tarvitamist. Hemorroididest lahti saab ainult operatiivsel teel. Muud ravid vaid leevendavad ja aitavad tüsistuste korral. Alkoholist loobumine tervise nimel ei tohiks olla suur ohver.