kasvaja eemaldamine rinnast 24.02.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

tere! olen 31 a.ei ole veel synnitanud.mul avastati aasta löpus rinnast kasvaja,tehtud on 2 korda mammograafiat ,korra ultraheli ja 2 nöelbiopsiat , korra peene nöelaga ja kuu hiljem jämeda nöelaga,siis vöeti 4 nö. koeproovi.moodustis on 3cm.selgete piirjoontega,parema rinna yleval pool. kindlalt ei öeldud veel aga eeldatakse et on healoomuline kasvaja.nyyd olen märtsi löpus minema operatsioonile ja sellest mu kysimus. tahetakse operatsioon teha kohaliku tuimestusega aga kui ise nöuan siis tehakse yldnarkoosiga.sellest mu probleem,olen suht nörganärviline (kipun oksendama kui verd vöetakse ,vahel minestan jne.) kuidas see kohalik tuimestus toimub,kaua op.keskmiselt kestab,kuidas seee asi yldse toimub ,kas suudan paigal pysida ,järsku liigutan valel hetkel, ja tunnnen ju siiski midagi ,järsku närveerin liigselt ja minestan vöi oksendan,mis veel jubedam.kas yldnarkoos on tervisele nii kahjulik ,et seda yritatase vältida.javeel kas on mingeid vöimalusi hiljem armi paranemist kiirendada,mingid kreemid vms.
köike kaunist. ette tänaes.Inge

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Üldiselt soovitaksin ka mina sellist operatsiooni teha kohaliku tuimestusega. Kui tunnete valu, ütlete kirurgile ja tema lisab valuvaigistit. Operatsiooni ajal Teie verd ei näe. Operatsiooniaegset minestamist pole samuti vaja karta - Teie ümber on kogu aeg arstid. Arvan, et operatsioon kestb 0,5-1 tund, kindlasti mitte kauem. Üldnarkoos on meditsiiniline protseduur nagu iga operatsioongi oma riskidega. Kui narkoosi risk ületab operatsiooni riski, siis püütakse seda vältida. Loomulikult on riskid väga tühised aga siiski.
Ilusate armide saamiseks oleks soovitav varakult hakata kasutama spets. salve ja plaastreid - Contratubex, silikoonplaaster. Konsulteerige oma kirurgiga.