kanüüli tekitatud vigastus 24.10.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 30a. Kuu tagasi tehti veenilaiendite lõikus ühel jalal, milleks tehti üldnarkoos. Selleks torgati vasakusse kätte kanüül ja oli näha/tunda, et seda tehti robustselt. Selle tagajärjel on labakäe ja küünarnuki vaheline piirkond valus ja esile on tükkinud kõvad ja valusad veresooned. Olen pannud peale Liotoni ja viinakompressi, kuid justkui midagi ei muutu. Kas see on loomulik reaktsioon, paraneb ajapikku (on juba möödunud kuu), või peaksin käega midagi tegema? Tänades,
Liina

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu on ilmselt veenipõletikuga. See, mis teinud olete on õige. Ajapikku valu peaks kaduma, kõvad tükid kohati võivad jääda. Midagi väga ohtlikku selles ei ole.