veenilaiendid jalgadel 30.08.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

olen 28 a naine probleemiks vasakul säärel olevad tumesinised nähtavad sooned ,hetkel häda ei tee ,vahest kisuvad, kui kuumas vannis käia, mis pidigi neid ärritama kuid küsimus selline ,et kas nad lähvadki nii ruttu edasi et lausa iga nädalaga tekib juurde säärest ülespoole, soonte vahepeal on ka sinikad laigud nagu verevalumi puhul, sinine nähtav soonestik on 2-3 kuu jooksul sääre keskosast reie keskele jõudnud varem pole sellist probleemi esinenud.Töötan 8 tundi päevas ,pole eriti füüsiline ,istumist ja seismist võrdselt .Kuhu peaks sellise probleemiga pöörduma ja kas kodus saaks miskit ette võtta sest erialaarstidele ju mitu kuud järjekord,selle aja peale olen üleni sinine kui nii kiirelt edasi läheb?Hepariini sisaldavate geelide kohta on keegi arst öelnud et kui 5-6 kuud juba järjest tarvitada tuleb maksakahjustus ja üldse olevat väga ohtlik toimeaine?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Hepariini sisaldavate geelide kasutamine pikaajaliselt ei põhjusta kindlasti maksakahjustust. Teie töö iseloomu ja jalgade probleemi arvestades peaksite kandma tugisukki. Peaksite konsulteerima ka kirurgiga - paarikuuline ootamine järjekorras Teie puhul ei muuda midagi.