õlavalu 17.02.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

TEre! Ma hakkasin tundma vasakus õlas valusust juba aasta alul Ei mäleta et oleks õlaliigesele mehaanilist vigastust saanud,küll olen raskusi tõstnud Tehti mulle röntgenipilt ja õlaliigeses ei leidnud ortopeed muutusi.Tegi sinna süsti, suurt paremaks ei läinud.Käskis ka harjutada ja võimelda selle käega.Käsi õlani ei tõuse ja ka küljele ligutades on valus.Kuna mulle 4 a.tagasi paigaldati südamestimulaator, siis oli see pildil vasakul pool ka hästi näha ja see tundus arstile kahtlaselt lahtine(ühelt küljelt avatud nagu oleks suu ammuli) Kontaktid paigas ja juhtmed küljes, samuti käisin just enne kard. juures kes ütles et st.töötab korralikult. Öeldi et uued ongi sellised venivad et saaks liigutada kätt ja muretseda pole vaja! Kas see õlavalu võib olla st.seoses ja kas st. võib nii venida?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

See võib olla seotud stimulaatoriga aga ei pruugi. Kui õlavalu tekkis seoses või samaaegselt stimulaatori paigaldamisega, siis on stimulaator "süüdi", kui ei, siis mitte. Hilisem mõju õlavalule on vähetõenäoline. Ravikehakultuur peaks olema sellistel puhkudel õige asi, tuleb olla vaid järjekindel ja kannatlik. Soovitan ka ujumist. Põhjus võibki olla ülepingutusest tekkinud traumast.