song 07.02.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

mis on song?ning palju maksab kindlustamata inimesele selle operatsioon?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Songasid on väga mitmeid - kubemeson, nabasong, reiesong, armisong, diafragmaalson jne. Üldjuhul mõistetakse songa alla organite väljasopistumist neile anatoomiliselt ettenähtud õõnest. Olenevalt songast on ka operatsiooni maksumus erinev. Kubemesonga puhul, mis on kõige tavalisem, maksab haigekassa hinnakirja järgi operatsioon ca 5500 EEK-i