Kõrv pahupidi 28.12.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
tütar oli kõhus sellises asendis, et kõrv oli pahupidi. nüüd on üks kõrv nagu "kõrvik", teine ilus pead ligi. kuna on tütarlaps, siis on nii kole kui on erinevad kõrvad, kas sellisel puhul tehakse operatsioon ja kui vanalt.

Tänades,
Mai

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Operatsiooni saab kindlasti teha. Nõu peaks pidama plastikakirurgiga. Mida hiljem seda teha, seda parem, sest kasvades võib korrigeeritud asend muutuda ja mitte jääda nii, nagu see oli peale operatsiooni. Tütarlapsel oleks otstarbekas seda defekti varjata pikkade juustega.