songa operatsiooni järgne taastumine 12.09.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

kui pikka aega peale songa operatiooni, oleks soovitatav vältida auto juhtimist?

ja kui kaua tuleks vältida üldse autos sõitmis ka kõrvalistujana - raputamine jms. kindlasti ju ei mõju hästi haavale.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Mingit ajalist tärminit pole olemas. See oleneb Teie autojuhtimise kogemusest, millise autoga sõidate ja ka sellest kuidas ennast tunnete. Üldiselt on soovitav, et liigutused, mida autojuhtimine nõuab, ei põhjustaks valu. Kaasaegses autos normaalsete teetingimuste juures, ei usu et raputamine midagi eriti halba teeb. Loomulikult tuleks vältida ekstreemsusi. Ilmselt raputamisest ebamugavam on autosõidu juures suhteliselt kägaras istumine. Üldreegel on jälle selline - kui ise valu ei tunne, pole ka midagi hullu.