op. 17.01.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

tere! seisab ees op.-väljalangenud hemorroidi ja fissuuri eemaldamine. tahaks teada,kui hea -halb on prognoos antud op.ide puhul ja kui kaua kulub aega täieliku paranemiseni? perearst igatahes hirmutas täiesti ära,et tegu on väga paha asjaga ja paranemisperiood saab olema raske? kas täielik paranemine on uldse vöimalik??? l

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Prognoos on minu hinnangul hea - kui operatsioon tehakse oskaja kirurgi poolt ja kulgeb ilma tüsistusteta. Täielik paranemine võtab umbes 1 kuu. See ei tähenda, et Te see aeg olete haige. Esimesed tualetidskäimised võivad olla valulikud, edaspidi see pikkamööda kaob, aeg ajalt võib tulla ka verd. 1 kuu pärast peaks olema kõik OK.