Veresooned 06.09.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Nahahaiguste arst soovitas mul pöörduda kirurgi poole, et juba varakult probleemi ennetada. Vaadates minu jalasäärel olevat nahalöövet ütles ta, et mingi sisemine probleem põhjustab selle lööbe. Minu veresooned ei olevat elastsed. Mu jalgadel on naha alt selgesti näha kapillaarid. Olen 40 a naine, vererõhk 90/60, pidevalt uimane ja uneisu ei taha ka kuidagi otsa lõppeda. Harva, umbes 3 a tagant korra, esineb südame arütmiat (südames lisajuhtetee olemasolu tõttu).
Minu esivanemad on olnud südame ja -veresoonkonnahaigustega kimpus.
Kas nende kaebuste põhjal peaks ma perearstilt saatekirja kirurgi juurde võtma?

Tänan! Kõike head!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kas Teie nahalööve on seotud veresoonte haigusega, oskan öelda vaid siis, kui olen Teie jalgu näinud. Unisust, madalat vererõhku ja veenilaiendeid ühise nimetaja alla aga küll ei oska viia. Kui kahtlus on, tulge näitama.