Suur mure - hemorroid. 30.08.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Lugupeetud Doktor! Mul on vist välimine hemorroid. Nimelt tekkis paari päeva eest pärakuava juurde suur punn, nii umbes 1 cm läbimõõduga ja valutab hirmsasti. WC-s käies veritsust pole olnud, aga lihtsalt ebamugav ja valus on küll. Paha on istuda ja käia. Ka magades valutab ja süda on muret täis. Jooksin kohe apteeki ja ostsin Preparation H salvi, nüüd kasutan seda teist päeva, aga nagu hullemaks läheks kogu aeg. Kuidas sellest võimalikult kiiresti vabaneda? Kas ainuke variant on perearsti juurde minna või saan ma midagi ise veel ära teha? See on nii häiriv ja piinlik. Tänan vastuse eest juba ette.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kahjuks kiiret ravimeetodit ei oska soovitada. Kui on ilma põletikuta flebotromboos, aitab küllalt hästi ja kiirest väike operatsioon. Tehakse ava ja pigistatakse tromb välja. Tugeva põletiku korral see aga ei toimi. Igal juhul peate te oma ebamugavusest ja piinlikkusest üle saama ja arsti juurde minema. Uskuga - arstid näevad selliseid asju pidevalt ja sellest ei tasuks ka Teil probleemi teha.