Sool laseb läbi 02.05.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere !
Olen 40 aastane naine ja põdenud emakakaelavähki, saanud kiiritus ja keemiaravi,opereeritud korduvalt. Rajatud urostoom (kusejuhad hakkasid sidekoestuma ja läksid kinni) ja golostoom ( tekkisid fistlid ). Kiiritusravi tüsistusena on tekkinud tupes suur põletik . Juba aasta mädaneb, ajab vett ja mädasegu välja. Peale antibiootikumikuuri läheb olukord tunduvalt paremaks. Mulle öeldakse et sellel ravi pole. Põletikukoobas on läinud suureks ja nüüd hakkavad ilmselt soolelingud vajuma alla. See tekitab suurt rõhumistunnet ja valu. Sool on hakanud läbi andma kakat, mis suurendab roiskumisprotsessi sees.
Kas mul on veel võimalik kusagilt saada abi, et katkine sooleosa eemaldataks. Minu raviarst ütles et kasvaja on haaranud kõik piirkonnad vaagnas ja teha pole midagi kui võtta valuvaigisteid ja oodata kuni ära kutsutakse.
Tunnen ennast üldiselt talutavalt, aga nüüdse soole fistli tõttu olen aheldatud voodisse.
Olen tänulik vastuse eest !

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui Teie raviarst väidab, et midagi rohkem teha pole võimalik, siis minul Teid nägemata on raske midagi lubada. Teie kirjelduse järgi on Teiega tehtud palju ja Teie situatsioon komplitseeitud. Soovitan siiski veelkord Teil võtta ühendust oma raviarstiga, formuleerida oma soov, millisest Teid häirivast tegurist soovite vabaneda ja kui Tema vastus Teid ei rahulda paluge enda suunamist konsiiliumisse. Kui ka seal arvatakse, et Teid ei suuda meditsiin rohkem aidata, siis kahjuks tuleb olukorraga leppida - looduse vastu ei saa iga kord ka meditsiin.