Probleemid õlaga 14.11.03 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Lp. doktor.
Olen 52 aastane naine. Eelmisel talvel kukkusin libedaga õlavarrele ning ei saanud seetõttu õlast kätt liigutada. Valu häiris magamist, röntgen mõra ei näidanud. Õlg ragises ja raksus. Liikuvus 45 kraadi. Selle aasta juunikuus pandi diagnoos "lihaste ja kõõluste põletik" ning kirjutati ibuprofeeni. Augustis oli ikkagi raske liigutada õlavart, määrati ravivõimlemine basseinis ja nõelravi. Oktoobris sain ka külmaravi (aparaadiga põletiku eemaldamine) ning soovitati hoida külma kompressi õlal 15 min (jääkuubikutega). Juba aasta on täis saanud aga õlg pole ikka korda saanud, kätt on ikka valus liigutada. Kas see on lootusetu juhtum või oleks veel mingid võimalused olemas?

Linda

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Lootusetu on ainult surm, kuni elame tuleb loota. Seda häda võiks nimetada "liigeseümbruse põletikuks", millel tegelikult on väga palju erinevaid põhjusi. Teie puhul on kahtlemata algpõhjuseks trauma, kuid mis konkreetselt viga on saanud, pole teada. Röntgen näitab vaid luulisi vigastusi, pehmete kudede vigastuste diagnoosimiseks tavaröntgenist ei piisa. Siis tulevad appi moodsamad uuringud nagu CT ja MRI. Teie jutust ei selgunud, kes Teid on ravinud. Soovitaksin Teil perearsti saatekirjaga pöörduda ortopeedi poole, kes siis vajadusel suunab Teid täiendavatele uuringutele.