24h südame aparaadi vastus 14.07.22 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Vastus oli selline. Mida see kokkuvõtteks tähendab
Siinusrütm keskmine ööpäevane pulsisagedus 83 korda minutis (minimaalne 48 korda
minutis, maksimaalne 150 korda minutis). 7 % ajast fr. alla 60x/min. 24 % ajast fr.
üle 100 x/min.589 isoleeritud SVES, üks kuplett, 2 isoleeritud VES.Öösel I astme
AV blokaad.

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Siinus rütm on normaalne südame rütm. Kirjeldatud on südame löögisagedus ööpäeva jooksul. Kas 589 isoleeritud SVES on tõene? SVES on supraventrikulaarne ekstrasüstoli lühend, mis on tihti esinev rütmihäire. Tegemist on südame koja rütmihäirega, mida inimesed tunnevad südames lisa- ehk vahelöökidena. Ekstrasüstoli korral esineb ebamugav aisting rinnus, nagu puperdus või volksamine ja seejärel nagu jääks süda seisma. Kuplett on kaks vahelööki järjest. VES tähendab ventrikulaarne ekstrasüstol, mis on südame vatsakese rümihäire. Öösel I astme AV blokaad tähendab, et katkeb erutuse ülekanne siinussõlmelt kodadele, mis on vajalik südamelihase õigeks tööks.
Kokkuvõttes tähendab see, et südame töö erineb füsioloogilisest normist, kuid kas see vajab ravi, sõltub Teie kaebustest ja otsuse teeb Teid raviv arst.

Head soovides,
Vanda Kristjan