B12 25.11.22 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere.
3 aastasel lapsel B12 näit oli 1457 .Lasp on erivajadusega ja saab lutipudelist lisa.Tutteli 4 (2+) Kas peaksin mures olema?

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

B12 vitamiini sisaldust mõõdetakse veres selle defitsiidi kindlaks tegemiseks. B12 vitamiini sisalduse väärtused võivad olla väga erinevad. Teie lapsel on see vanusele vastavast referentsväärtusest isegi kõrgem. Puudust ei ole ja muretsemiseks ei ole põhjust.

Heade soovidega,
Kjulge