Lapsel punased punnid 31.01.22 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere!

Lapsel on keha peal punased sügelevad punnid. Kahjuks ei lase pilti üles laadida.
Punn on nahast kõrgem, veidi nagu sääsehammustus. Keskel on punakas täpp.
Sügelisi ei meenuta, ei ole paaris punnid. Esinevad hajuti üle keha, seljal, aluspükste piiril.

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Kirjelduse järgi ja arvestades lapse vanust on suure tõenäosusega tegemist papuloosse urtikaariaga/väikesesõlmelise nõgeslööbega. Sellise lööbe põhjuseks on tavaliselt putukad ja toit. Aastaaega arvestades putukast põhjustatud lööve see tõenäoselt ei ole. Toidust võivad olla lööbe tekitajad histamiini sisaldavad ja vabastavad toidud nt kakao, tsitrusviljad, kiivi, tomat, aga ka värv-, maitse, säilitusained. Rohek saate nende kohat lugeda www.allergialiit.ee
Sügeluse vähendamiseks Zyrtec sobib. Ka nn SOS kreemid nahale määrides vähendavad sügelust. Neid saab apteegist käsimüügist.

Heade soovidega,
Kjulge