Lapsel reisil palavik, punetavad villikolded tagumikulul 23.07.22 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere.
Oleme perega Itaalias reisil. Siin on kuum ja niiske ning toitumine on ebaharjumuspärane. 2. ja 3. päeval kukkus laps oma põlved kriimuliseks.
Lapsel (2a3k) tekkis 4.päeval palavik, mis kestis 2 päeva. Silmamunad olid päev pärast roosakad. Palavikuga tulid mähkmepiirkonda punased villikobarad. Paari päevaga on need katki läinud ja üksikuid punne-ville levib jalgadele, üksikud on kätel, suunurgas. Viimased punakad punnid tekivad ka talla alla. Suunurk on allergiliselt pidevalt tundlik ja ärritub kergesti toidule. Oleme maadelnud varasemalt tõenäoliselt miski dermatiidi vormiga, mis on jäänud aga ilma kindla diagnoosita.
Kuidas saame last teises riigis kõige paremini aidata? Mis see olla võib?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Paistab olema naha mädapõletik. Antibiootikumsalv, allergiarohi sügeuse vastu, põletikuravim ? Koostöö arstiga.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi