Botoxist puust ja punaseks

Botoxist puust ja punaseks

Confido üldarst Anett Padul teeb selgeks, mis on botuliinisüstide puhul müüt ning mida tasub tõsiselt võtta. Samuti kirjeldab ta sammuhaaval, milline protseduur välja näeb.

Mis vahe on botuliini- ja täitesüstidel?

Botuliinisüstid sisaldavad botulismitoksiini (toxinum clostriidi botulinii). Tegemist on lihaselõõgastiga, mis nõrgendab ajutiselt lihaste tegevust. Pärast süstimist blokeerib toksiin impulsi ülekande närvilõpme ja lihaskiu vahel. Toime tulemusel blokeeritakse sihtlihaste kokkutõmme. Kuna paljud kortsud tekivad näolihaste aktiivsest tööst, siis nende lihaste tegevuse nõrgendamisel miimilised kortsud silenevad. Toime kestab, kuni ülekanded ja lihastegevus on taastunud – kolm kuud kuni pool aastat –, ning see sõltub inimese eripäradest, süstitud doosidest, füüsilisest aktiivsusest jms. Seejärel lihasetöö taastub ja nahal olevad kortsud tulevad tagasi. Järjepideval süstimisel need küll silenevad.

Täitesüstide peamine koostisaine on seevastu hüaluroonhape. Neid kasutatakse enamasti kortsude täiteks ja näokontuuride modelleerimiseks. Täitesüstid ei lõõgasta miimilisi lihaseid. 

Kas botuliinisüstid tähendavad liikumatut nägu ja kummalist välimust või on see aegunud müüt?

Tegemist on siiski minevikku jääva nähtusega. Liikumatu ja kummaline näoilme on liigsete dooside ja vale paigutuse tulemus. Tänapäevane esteetilise meditsiini lähenemine lähtub loomuliku ilu maksimeerimisest ja säilitamisest. Eesmärk ei ole emotsioonitu nägu, vaid nooruslikum ja värskem ilme ning spetsialisti kohustus on valida konkreetsele näole sobivad kogused ja süstekohad.

Kui kaua botuliinisüstide protseduurist taastumine aega võtab?

Enamasti taastumisaega ei ole ja inimene võib kohe tööle naasta. Sisuliselt ongi tegu protseduuriga, mida saab soovi korral teha lõunapausi ajal. Pärast protseduuri võib süstitud piirkonnas esineda punetust ja vähest turset. Samal päeval ei tohi süstitud piirkonda puutuda ega meikida. See võib põhjustada toksiini migreerumist, mis võib põhjustada tulemuse asümmeetriat ja laugude allavajet. Paari päeva jooksul tuleks vältida suurt füüsilist koormust, sauna, spaad ja alkoholi.

Kas süste saab teha igal ajal või mõjutab seda näiteks päike?

Botuliinisüste saab teha aastaringselt ja toksiin ei nõrgesta naha vastupanu päikesele. Kuna süstimisel on tekivad väikesed nahavigastused, siis on kindlasti vaja kanda SPF50 päikesekaitsekreemi. Süstimine on populaarne just enne suve, sest suvel on rohkem kissitamist ja päikese käes olemist. Botuliinisüste ei tehta raseduse ja imetamise ajal, sest ei ole teada, kui palju see loodet mõjutab.

Milline näeb välja botuliini süstimise protseduur?

„Kuna toksiini kogused on väga väikesed, kasutan süstimiseks insuliinisüstalt ja -nõela, mis on meditsiinis üks peenemaid. Tavaliselt on tegu kolme piirkonnaga – kulmudevaheline n-ö kurjusekorts, otsmiku horisontaalkortsud ja silmade väliskülje kortsud. Lisaks saab botuliinitoksiiniga ravida näiteks suuümbruse kortse, nina horisontaalkortse, krobelist lõuga ja kaela. Olenevalt piirkonnast on süstid naha- või lihasesisesed. Protseduur on üsna valutu ja enamasti tuimastust vaja ei lähe.”

Süstimine kestab mõne minuti. Enne seda puhastan korralikult naha, märgin ära süstekohad ja nõustan patsienti. Pärast protseduuri selgitan kodust režiimi. Kõik kokku kestab umbes 30 minutit. Kõrvaltoimeid esineb harva, ent levinumad neist on turse ja sinikad süstimiskohtades. Tavaliselt taanduvad need kahe kuni kümne päeva jooksul. Esmane tulemus on näha kolme kuni nelja päeva möödudes, maksimaalne kümme päeva pärast süstimist. Vajadusel saab inimene tulla kahe nädala pärast järelkonsultatsioonile, et teha parandusi. Pärast süsti tuleks vähemal ühe ööpäeva vältida trenni ning kolm kuni neli päeva vältida spaas käimist.

Kas see artikkel oli kasulik?


 

1 kommentaari

cindy byrd
17.05.23 07:05
Are you searching for spells to get your ex back? I'm here to show my gratitude and appreciations to this great man who save my marriage and bring back my husband. I was at the verge of losing my marriage when Dr.Excellent stepped in and rescued me. My husband had filed for divorce after an unending dispute and emotional abuses we both suffered due to misunderstandings. He left the house and refused to come back. I sought for Dr.Excellent knowing I don’t wish to suffer another penury due to divorce cases and losing my man. I complied with his work procedures which was very easy and he worked for me. The love and connection between me and my partner was restored and he came back and got the divorce case canceled. It’s all for a fact that Dr.Excellent is honest and transparent in helping people and you too reading this can get the solution you seek in restoring joy and happiness in your marriage or relationship. contact Dr.Excellent for help now..Here his contact. WhatsApp him at: +2348084273514 ,Email him at: Excellentspellcaster@gmail.com
-35
   
+24

Lisa kommentaar

Saada