Tätoveeringud ja püsimeik ei ole enam kogu eluks

Tätoveeringud ja püsimeik ei ole enam kogu eluks

Tätoveeringud ja püsimeik on muutunud populaarseks eneseväljenduse viisiks. Mõnikord soovivad inimesed neid erinevatel põhjustel eemaldada- olgu selleks siis halb kvaliteet, vananemine või muutunud maitse. Confido laserravi õde ja kosmeetik Margarita Raag räägib lähemalt, kuidas saab tänapäeval tätoveeringuid ja püsimeiki eemaldada.

Kuidas tätoveeringuid ja püsimeiki eemaldatakse?

Statistika kohaselt soovitakse eemaldada või muuta iga viiendat tätoveeringut. Tätoveeringuid ja püsimeiki eemaldatakse spetsiaalse meditsiinilise laserseadmega nii, et laseri kiir mõjutab ainult rangelt määratletud värvuseid ega kahjusta nahka.

Tätoveeringu eemaldamiseks antakse patsiendile esmalt kaitseprillid ja seejärel nahk puhastatakse. Protseduuri ajal kasutatakse valu vähendamiseks õhuanesteesiat ehk tätoveeringule suunatakse külm õhk temperatuuriga -20 kraadi. Püsimeigi eemaldamine on väga sarnane, esmalt puhastatakse nahk ja eemaldatakse meik. Kui püsimeiki eemaldatakse silmalau servalt, asetatakse silmamunale spetsiaalne kaitsevahend, mis katab silmamuna täielikult, kuid silmalau servad jäävad ligipääsetavaks. Vajadusel kasutatakse ka tuimastavaid kreeme, kuid enamasti ei ole täiendavat tuimastust vaja.

Õhuanesteesia toimib laseriga sünkroonis. Laserimpulsi toimel kuumutatakse värvipigmendi osakesi nahas lühikest aega (mõni nanosekund) ja selle tulemusel lagunevad need peeneks „tolmuks“. Nende väike suurus võimaldab organismi lümfisüsteemi rakkudel neid kergesti haarata ja viia nahast välja loomuliku lümfivooluga.

Kas eemaldamine on valus?

Laseriga tätoveeringu või püsimeigi eemaldamine ei ole sama valus, kui selle tegemine. Paljud kirjeldavad eemaldamist kui intensiivset kipitustunnet, kuid mõned ei tunne üldse midagi. Kõik sõltub inimese valulävest, tätoveeringu suurusest, vanusest ja piirkonnast. Kohalik tuimastus aitab protseduuri paremini taluda.

Tätoveeringu või püsimeigi täielik eemaldamine nõuab mitut protseduuri, sest iga protseduur eemaldab ainult osa pigmendist. Täielikult eemaldamine võib võtta mitu kuud kuni aasta või isegi kauem. Tavaliselt piisab tätoveeringute täielikuks eemaldamiseks 6–12 protseduurist, see sõltub tätoveeringu piirkonnast, suurusest ja vanusest. Püsimeigi eemaldamiseks piisab keskmiselt kolmest protseduurist. Juhul kui soovitakse tätoveeringut või püsimeiki muuta / üle teha, siis piisab pigmendi oluliseks pleegitamiseks 1–2 protseduurist. Iga protseduuri vahele soovitame jätta keskmiselt kuus nädalat, et nahk saaks taastuda.

Pärast protseduuri kantakse töödeldud alale kreem ja kaetakse see steriilse sidemega.

Kuidas käituda enne ja pärast protseduuri?

Laseriga tätoveeringute ja püsimeigi eemaldamine on tavaliselt ohutu protseduur, kuid esineda võib mõningaid kõrvaltoimeid. Kõige sagedasemad kõrvaltoimed on naha punetus, turse, villid ja koorikud. Need sümptomid on ajutised ja peaksid kahe kuni nelja nädala jooksul kaduma. Kõrvaltoimete vältimiseks on väga oluline laserravi õe või arstiga eelnevalt avameelselt rääkida.

Laserprotseduur on vastunäidustatud, kui olete rase või imetate. Igasuguse laserprotseduuri korral tuleks vältida päevitamist ning samuti on vastunäidustus erinevad naha- ja nakkushaigused (näiteks herpes). Lisaks ei soovita me protseduuri inimestele, kellel on onkoloogilised haigused või epilepsia.

Tätoveeringu ja püsimeigi eemaldamisele tuleb tulla täis kõhuga ja puhanuna. Neli nädalat enne protseduuri ei tohi külastada solaariumi või intensiivselt päevitada. Juhul kui patsient neid reegleid rikub, võivad nahale jääda pigmendilaigud. Pärast protseduuri on oluline kinni pidada hooldusrutiinist – kasutada plaastrit ja pantenooli, vältida päevitamist ning sauna ja basseini.

Eelistada tasub meditsiiniasutusi

Ainsana Eestis kasutab Confido Meditsiinikeskus laserseadmetena pikosekundilist laserit, mis on kasutusel Confido Meditsiinikeskuses aadressil Veerenni 51. Lisaks on meil Tartu ja Viru kliinikus kasutusel nanosekundilised laserid, mida peetakse laserravi kuldstandardiks.

Laserite erinevus seisneb impulsi pikkuses – pikosekundilise laseri impulss on veel 1000 korda lühem nanosekundilise laseri impulsist. See tähendab, et laserikiir vigastab kudesid veelgi vähem, lõhub pigmenti veelgi paremini ja sobib neile, kes soovivad tätoveeringut eemaldada veelgi kiiremini, vähema nahakahjustusega ja väiksema protseduurijärgsete tüsistuste riskiga.

Tätoveeringute eemaldamine laseriga eeldab, et spetsialistil on õiged oskused ja meditsiiniline haridus. Oluline on teada, et mitteprofessionaalsete ja odavate laserseadmete kasutamisel on tõsiste vigastuste ning väga ebameeldivate ja pöördumatute tagajärgede oht: villid, infektsioonid ja armide teke. Seepärast ei tasu lasta tätoveeringuid ja püsimeiki eemaldada igas kohas, vaid pöörduda selleks ikka meditsiinitöötaja poole.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

1 kommentaari

cindy byrd
17.05.23 07:06
Are you searching for spells to get your ex back? I'm here to show my gratitude and appreciations to this great man who save my marriage and bring back my husband. I was at the verge of losing my marriage when Dr.Excellent stepped in and rescued me. My husband had filed for divorce after an unending dispute and emotional abuses we both suffered due to misunderstandings. He left the house and refused to come back. I sought for Dr.Excellent knowing I don’t wish to suffer another penury due to divorce cases and losing my man. I complied with his work procedures which was very easy and he worked for me. The love and connection between me and my partner was restored and he came back and got the divorce case canceled. It’s all for a fact that Dr.Excellent is honest and transparent in helping people and you too reading this can get the solution you seek in restoring joy and happiness in your marriage or relationship. contact Dr.Excellent for help now..Here his contact. WhatsApp him at: +2348084273514 ,Email him at: Excellentspellcaster@gmail.com
-5
   
+4

Lisa kommentaar

Saada