Tööandja tervisekindlustus – kellele ja miks?

Tööandja tervisekindlustus – kellele ja miks?

Eraravikindlustus ei ole Eestis väga tuntud, sest riiklik ravikindlustus on peaaegu kõigile inimestele tagatud ja katab üldiselt väga laia hulka teenuseid. Siiski on tööandjatel võimalik ka ise oma töötajatele tervisekindlustust pakkuda. Tööandja tervisekindlustus on täiendav lisakindlustus riiklikule ravikindlustusele, mis võimaldab ettevõtte töötajal saada kiiremini eriarsti vastuvõtule või kasutada tasulisi raviteenuseid, mida tavaliselt haigekassa hüvitab osaliselt või üldse mitte. Mida selline eraravikindlustus täpsemalt katab?

Pikalt ootamata arsti juurde
Haigekassa kaudu on eriarstide juurde pääsemine võimalik, kuid sageli on ootejärjekorrad nii pikad, et terviseprobleem võib olla vastuvõtu ajaks juba liiga kaugele arenenud. Eraravikindlustusega on aga võimalik inimesel pöörduda tasulise eriarsti visiidile juba viie päeva jooksul ja seda ka perearsti saatekirjata. Tasulise vastuvõtu hüvitab kindlustus.

Katab raviteenused, mida haigekassa ei hüvita
Eraravikindlustus katab ka kulutused, mida haigekassa ei hüvita. Kõige enam kasutatakse kindlustuskaitseid hambaravi, ambulatoorse ravi, taastusravi ja retseptiravimitega, mis moodustavad hüvitisest enam kui poole. Samuti hüvitab eraravikindlustus näiteks arsti määratud füsioterapeudi kulud või pärast haigust või õnnetust vajaminevate abivahendite, nagu karkude, ratastooli või tugisidemete, kulud.

Kasulik ka tööandjale
Tööandja pakutav tervisekindlustus on muutumas üha olulisemaks komponendiks töötaja motivatsioonipaketis. Tööandjale on töötaja ravikindlustus kasulik: kui inimene haigestub või tal on mõni terviseprobleem, on tal võimalik tänu lisakindlustusele pääseda kiiremini arsti juurde ning selle võrra kiiremini naaseb ta ka tööpostile. Mida lühem on töötaja eemalolek, seda väiksem on kulu tööandjale. Lisaks ei pea tööandja maksma sellelt teenuselt erisoodustusmaksu: tööandja võib täiendavat maksu tasumata kulutada ühe töötaja kindlustusmaksele kuni 400 eurot aastas ja 100 eurot kvartalis.

Kes pakuvad?
Tööandja tervisekindlustust pakuvad Eestis mitmed kindlustusfirmad, aga ka erameditsiinikeskused, nagu Confido. Confido terviselahendusega on näiteks kaetud kõik meditsiinilised uuringud, mis aitavad haigusi ennetada, hambaravi, üld- ja eriarsti vastuvõtud, üldarsti suunamisega haiglaravi ja ambulatoorne taastusravi. Nii kindlustusfirmade kui ka erakliinikute ravikindlustuslepingute puhul on võimalik on valida erinevate pakettide vahel.

Teatud tingimustel on võimalik Eesti alalisel elanikul või Eestis tähtajalise elamisloa või elamisõiguse alusel elaval inimesel sõlmida vabatahtlik ravikindlustusleping ka haigekassaga, kuid see ei ole mitte lisaboonus, vaid võimalus saada teistega võrdne kindlustuskate siis, kui parasjagu ei kehti riiklik ravikindlustus. Lepingu sõlmimisel tuleb inimesel endal haigekassale tasuda kindlustusmakseid. Oluline on aga teada, et haigekassa hüvitab vaid need tervishoiuteenused, mille osutamiseks on raviasutusega sõlmitud leping. Rohkem infot leiab haigekassa kodulehelt.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada