Mida teha kui juuksed kipuvad välja langema?

Mida teha kui juuksed kipuvad välja langema?

SISUTURUNDUS

Juuste mõningane väljalangemine on normaalne, see on osa nende kasvamise protsessist. Poetame peast iga päev 70-100 juuksekarva. See on igati ootuspärane. Kui neid hakkab aga peotäite kaupa ära tulema, võib see olla märk mõnest haigusest, väga suurest stressist või vitamiinipuudusest. Ehkki suuremad muutused on enamasti seesmise tasakaalu küsimus, saab juuksekasvu siiski ise toetada.

Milliseid vitamiine meie juuksed vajavad?

Juuksed ei tule kohe kuidagi toime ilma A-vitamiinita. A-vitamiinil on oma kindel roll peanahka niisutava rasu tootmisel, mis omakorda tasakaalustab peanaha niiskustaset. Ehkki liigne rasu teeb juuksed näiliselt rasvaseks, muudab niiskus juuksed tugevamaks ja nad ei katke nii kergelt.

Üks olulisemaid vitamiine juuste kasvu toetamisel on B-vitamiinide gruppi kuuluv biotiin. Selle puudusest saab aru siis, kui juuksed on jäänud aina õhemaks ning nõrgemaks. B-gruppi kuuluvad vitamiinid aitavad luua hapnikku transportivaid punaseid vereliblesid. Just nende abil jõuavad nii hapnik kui ka teised vajalikud toitained meie peanaha ning juuste juuresibulateni.

C-vitamiin on teada-tuntud antioksüdant, mis aitab kaasa kollageeni tootmisele. Kollageen omakorda on tähtis osa juuste struktuuris. Muuhulgas kaitseb see ka nahka kiire vananemise eest. Lisaks käib juukseprobleemidega tihti käiskäes ka rauapuudus. Organismi tasakaalutuse leevendamiseks ja juuksekasvu toetamiseks võivad olla abiks Placent Activ juuksevitamiinid. Neis on kombineeritud kõik vitamiinid ja mineraalained, mis toetavad organismi ja annavad vajalikke toitaineid, et tal oleks võimalik kasvatada rohkem ning tugevamaid ja tervemaid juukseid.

Kuidas juuste kasvu väliselt toetada?

Ka väliselt on võimalik juuste väljalangemist vähendada. Seda teatakse ehk vähe, kuid päris mitmed igapäevased harjumused, mida teeme enda arvates oma juuste heaks, on tegelikult hoopis vastupidise mõjuga. Näiteks kasutame pahatihti liiga palju šampooni ja palsamit või peseme juukseid liiga tihti. Terveid juukseid ei ole vaja pesta rohkem kui kord või kaks nädalas. Lisaks tuleks juukseid enne pesemist kammida, et pestes ei tekiks nii palju pusasid. Märgasid juukseid ei tasu kammida, sest märjad juuksed murduvad palju kergemini kui kuivad. Katkevad juuksed ei jõuagi pikaks kasvada. Pärast pesu keera juuksed pehmesse rätikusse „turbanisse“, aga ära hõõru neid rätikuga. Liigne vesi nõrgub rätikusse ja nii mõjuvad ka juustesse jäetavad palsamid ja seerumid tõhusamalt. Viimaks saabki juuksekasvu toetada õigete juuksehooldustoodetega, nagu näiteks Placent Activ juuksekasvu seerum.

Kahtlemata on juustele ränk ka pidev kuumutamine. Kui käsi saab 200-kraadise sirgendajaga kokku puutudes kahjustada, miks me arvame, et juuksed ei saa? Igasugune kuumus lõhustab juustes keratiini. Selle tulemusel muutuvad juuksed kuivaks, mistõttu nad omakorda murduvad kergesti. Keratiini lagunemise vastu aitab kuumakaitsevahend, mis suleb niiskuse mõjul avanenud juuksesoomuse ning muudab juuksekarva vähem poorseks. Nii ei aura niiskus juuksekarvast välja ja keratiin säilib.

Tugeva tervise võti on järjepidevuses

Juba Aristoteles ütles, et me oleme oma korduvate tegevuste tulem. See tähendab, et ühtki suuremat eesmärki ei saa saavutada üleöö. Selleks on vaja kujundada harjumus. Iga arst, treener või toitumisnõustaja võib kinnitada, et kui soovid olla tervem, peaksid iga päev kas või 20 minutit liikuma. Samamoodi kehtib tõsiasi, et kui soovid viia oma organismi tasakaalu nii, et see peegelduks tugevamates ja tervetes juustes, peaksid toituma õigesti ja võtma iga päev kehale vajalikke vitamiine. Kui soovid, et su juuksed ei katkeks, võiksid kriitiliselt üle vaadata, kuidas sa neid hooldad ja vajadusel loobuma igapäevasest föönitamisest, sirgendamisest, liigsest pesemisest või märgade juuste kammimisest. Ei piisa ainuüksi sellest, kui võtad ühe nädala vitamiine. Tugeva tervise võti on alati järjepidevuses.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada