Selgitati välja ühistranspordis koroonaviirusesse nakatumise risk sõltuvalt istumiskohast ja reisi kestusest

Selgitati välja ühistranspordis koroonaviirusesse nakatumise risk sõltuvalt istumiskohast ja reisi kestusest haigus
Allikas: Shutterstock

Teadusajakirjas Clinical Infectious Diseases avaldati teadusartikkel reisijate koroonaviirusesse nakatumise tõenäosusest rongis. Artikkel põhines kahel Hiina kiirrongi trajektooril. Selgus, et reisi ajaline kestus ja istumiskoht mõjutavad nakatumise tõenäosust.

Rongireisijad võivad koroonaviirusesse nakatuda, kui nad istuvad nakkusekandjast 2,5 meetri kaugusel. Southamptoni ülikooli WorldPop projektis osalevad teadlased leidsid hiljuti avaldatud uuringus, et kui inimesed reisivad rongis rohkem kui tund aega, peaksid nad nakatumise ennetamiseks istuma üksteisest kaugemal kui meeter. Uuring põhines kahel Hiina kiirrongi trajektooril ning see viidi läbi ühes mitmete Hiina organisatsioonidega, sealhulgas Hiina Teaduste Akadeemiaga.

19. detsembrist 6. märtsini tehtud viiruse leviku analüüsis leiti, et keskmiselt nakatus 0,32 protsenti reisijatest, kes istusid viis istet ees- või tagapool ning kolm istet edasi küljel. Nakatunu lähedal olevatel istmetel istujad nakatusid suurema tõneäosusega (3,5 protsenti). Samas reas istuvatele inimestele nakkuse kandumine oli 1,5 protsenti. 

«Meie uuring näitab, et kuigi koroonaviiruse kandumise risk on rongidel suurem, võivad inimese istekoha asukoht ning reisi kestus nakatunud inimese suhtes muuta oluliselt seda, kas nakkus kandub edasi,» ütles juhtivuurija Dr Shengjie. «Leiud viitavad sellele, et koroonaviiruse pandeemia ajal on oluline vähendada seda, kui lähedal üksteisele istutakse, ning reklaamida isikliku hügieeni meetmeid, näomaskide katmist ning enne ühistranspordile astumist temperatuuri mõõta.»

WorldPop direktor professor Andy Tatem ütles: «Meie uuring on esimene, mis kvantifitseerib individuaalset koroonaviiruse edasi kandumise riski ühistranspordis põhinedes epidemioloogilistel uuringutel haigusjuhtumitest ning nende lähikontaktidest kiirrongides.»

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

1 kommentaari

Grace havin
13.08.20 17:13
Are you looking for a way to get back your relationship if yes help has come your way i got a testimony online about Dr Abaka how he help someone in getting back his wife and i contacted him for help i am so happy that right now my husband is back to me with the help of Dr Abaka if you need help in getting your ex or your relationship back you can contact him he will help you just the same way he help me win my husband back after 2 years of separation contact him today and be happy with your marriage you can email him on drabakaspelltemple@gmail.com or call him on whats-app +2349063230051 or website https://drabakaspelltemple.blogspot.com.
0
   
0

Lisa kommentaar

Saada