Haigused, mis võivad põhjustada hallutsinatsioone

Haigused, mis võivad põhjustada hallutsinatsioone Foto: Shutterstock

Hallutsinatsioon on asjade nägemine, tundmine, kuulmine, haistmine või maitsmine, mida tegelikult ei ole. Hallutsinatsioonid jagunevadki vastavalt meeltele. Teatud haigused võivad olla hallutsinatsioonide põhjustajateks.

Diabeet

Kui veresuhkur on pikalt väga kõrge, võivad tekkida hallutsinatsioonid. Kui see on üle 600 milligrammi detsiliitri kohta, võib olla tegu hüperosmolaarse hüperglükeemilise sündroomiga. See on tõsine diabeedi tüsistus, mis põhjustab tugevat janu, palavikku, segadust ja hallutsinatsioone. Veresuhkru langetamiseks on vaja ravimeid ning saada kehasse vedelikku ja elektrolüüte.

Skisofreenia

Häälte kuulmine peas on tavaline sümptom, mis tekib umbes pooltel skisofreeniahaigetel. Mõnedel inimestel on visuaalsed hallutsinatsioonid. Arstid uurivad endiselt, mis neid sümptomeid põhjustavad. Arvatakse, et see võib olla tingitud kombinatsioon muutustest ajus, geneetikast ja keskkonnast. Antipsühhootikumid aitavad neid sümptomeid leevendada.

Parkinsoni tõbi

Enam kui pooltel Parkinsoni tõvega inimestest on hallutsinatsioonid või luulud. Tavaliselt tekivad visuaalsed hallutsinatsioonid. Eksperdid pole kindlad, mis neid põhjustavad. Arvatakse, et need võivad olla tingitud raviga seonduvatest muutustest ajus või lihtsalt haigusest. Vahel juhtub seda teiste dementsuse tüüpidega. Arstid võivad sellisel juhul antipsühhootikume välja kirjutada.

Alzheimeri tõbi

Alzheimeriga ajus toimuvad muutused võivad viia hallutsinatsioonideni. Inimene võib olla ka paranoiline või arvata, et inimesed tahavad talle halba teha. Alzheimeri ravimid võivad muuta ajukemikaalide toimimist.

Migreen

Auraga migreen tekitab valgussähvatuste nägemist, pimealasid või teisi nägemismuutusi. Need sümptomid esinevad tavaliselt tund enne enne peavalu. Eksperdid arvavad, et aurad võivad olla nagu elektriline või keemiline laine üle visuaalkorteksi. Arst võib migreeni raviks ja ära hoidmiseks ravimeid välja kirjutada. 

Ajukasvaja

Vaimne segadus on tavapärane sümptom. Ajukasvajad võivad viia hajameelsuse, kõneprobleemide või tujumuutusteni. Need võivad ka põhjustada visuaalseid hallutsinatsioone. Inimene võib näha asju, mida tegelikult ei ole, või käituda tavapärasega võrreldes teisiti. Kasvaja raviks võib olla vajalik operatsioon või kiiritusravi. 

Charles Bonneti sündroom

See haigus põhjustab nägemiskaotusega inimestel visuaalseid hallutsinatsioone. Arstid arvavad, et need võivad juhtuda, sest aju töötleb pilte edasi isegi siis, kui inimene ei näe. Need hallutsinatsioonid kaovad nägemise naastes. Püsivalt pimedad inimesed saavad õppida hallutsinatsioone blokeerima. Abiks võivad olla ka antipsühhootikumid.

Unehäired

Teatud unehäired põhjustavad tavapäraselt nägemishallutsinatsioone, mis tekivad magama jäädes või ärgates. Need on paljuski nagu unenäod, aga näivad tõelisemana. Unespetsialist võib aidata neid leevendavate elustiilimuutuste või ravimitega.

PTSD

Harvadel juhtudel võib posttraumaatiline stressihäire tekitada kuulmishallutsinatsioone. Inimene võib kuulda hääli või häältekomplekti või vilinat kõrvades. Sellega võib kaasneda paranoia ning kahtlustavus teiste suhtes. Seda ravitakse teraapia ja ravimitega. 

Palavik 

Kõrge palavikuga lapsed näevad vahel hallutsinatsioone, mis kaovad mõne minutiga. Palaviku alandamine kaotab need. Ravis kasutatakse ibuprofeeni või atsetamonifeeni, vedelikke ja puhkust.

Nakkus

Mõned tõsised nakkused või haigused nagu meningiit või septiline šokk võivad hallutsinatsioonid käivitada. Nakkuse kadudes peaksid kaduma ka hallutsinatsioonid. 

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

2 kommentaari

juliette
04.08.20 00:14
TERE TULEMAST: LAENU VÕRGUD ISIKUTE VÕRGUS VABASTAMISEL VABA ÜLES Dünaamilise meeskonna maksmine

Kas otsite laenu oma tegevuse taaselustamiseks kas projekti lõpuleviimiseks või vajate raha muudel põhjustel?

Mure pärast, isegi kui olete ummikus oma riigis ja teil pole juurdepääsu rahastamisele, pöörduge selle e-posti aadressi: Juliettecredit1@gmail.com

õppida tundma muretut laenu ja finantseerimise tingimusi ning hüvasti jätta oma finantsprobleemidega.

Pange tähele valdkondi, kus saame teid aidata oma projektides või ummikseisu lahendamisest

* Rahaline

* Investeerimislaenud

* Isiklikud laenud

Ps: teadke, et töötame teie rahuloluga. Võite jälgida oma faili veebis, et teada saada selle edenemist.
Palun võtke minuga ühendust e-posti teel: Juliettecredit1@gmail.com
0
   
0
ann earnis
03.08.20 09:06
HOW I GOT MY HUSBAND BACK WITH THE HELP OF PRIEST WISDOM CONTACT ON WHATS_APP NUMBER +2348124644470


This is my testimony about the good work of priest wisdom who help me ... I'm Ann Earnis from north Carolina USA. And am sorry for putting this on net but i will have to, by this world best spell caster that brought back my husband who left me out for past 3 years, i eventually met this man on a blog site posting by one of is client for help, i explained everything to him and he told me about a spell caster that he had heard about and he gave me an email address to write to the spell caster to tell him my problems. In just 1 days, my husband was back to me. I just want to say thank you to this truthful and sincere spell caster, sir all you told me have come to pass and thank you sir. Please I want to tell everyone who is looking for any solution to their problem, I advise you to kindly consult this spell caster, he is real,he is powerful and whatever the spell caster tells is what will happen, because all what the spell caster told me came to pass. You can kindly contact him on: his email address is supernaturalspell1@gmail.com or directly on whats-app +2348124644470  https://supernaturalspell21.blogspot.com/ ........
0
   
0

Lisa kommentaar

Saada