Päeva jooksul süvenev jalgade turse ja sügelus võivad anda märku levinud probleemist

Päeva jooksul süvenev jalgade turse ja sügelus võivad anda märku levinud probleemist

Päeva jooksul suurenev turse, valu ja sügelus on veenilaienditest põhjustatud kõige tavalisemad sümptomid, kirjutab netlaakari.fi.

Veenilaiendid on naha pinna all laienenud veresooned, mis tekivad eriti jalgadele ja reite sisepinnale, vahendab Virtuaalkliinik.

Kui jalgade veenides olevad klapid on kahjustatud, koguneb jalgadesse veri ja rõhk veenides suureneb. Veenid laienevad, pingulduvad ja muutuvad kergesti märgatavaks.

Veenilaiendid on kahjutu ja enamikul juhtudel ravimatu haigus. Kui sümptomid on rasked, võib kaaluda veenilaiendite eemaldamist.

Kõige sagedasemad sümptomid on ebamugavustunne ja raskustunne jalgades, mis võib pikaajalise seismise tagajärjel vaeva tuua.

Võimalikeks sümptomiteks on ka lööve ja sügelus, samuti väike verejooks konarustest, mis võib põhjustada nahavärvi muutusi. Erandjuhtudel võivad veenilaiendid olla jalgade haavandite lähtepunkt ja veenilaienditest põhjustatud komplikatsioonide võimalik risk on mõne patsiendi jaoks murettekitav. Alajäsemete verehüüvete (süvaveenide tromboosi) oht on aga väga väike.

Võimalik on teha jõupingutusi, et ebamugavusi vähendada:

  • Vältige paikset tööd.
  • Vältige tihedat riietust ja sokke, mis häirivad vereringet.
  • Kandke elastset sokki, mis toetab jalga ja vähendab veenilaiendite lisandumise riski.
  • Jalgu üles tõstes võite proovida leevendada turset ja muid sümptomeid.
  • Vältige ülekaalu.
  • Jalgadel olevaid lööbeid tuleb haavade vältimiseks hästi ravida.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

3 kommentaari

Inna Kask
07.07.20 01:14
Väga vajalik info, aitäh.
-4
   
+11
rudolf.perit@gmail.com
07.07.20 00:12
Minul on teine probleem jalalabaga, mis öösel hakkab valutama. Pean jalalaba tugevasti liigutama, et valu jääks vähemaks. Päeval käies ja liikudes valu kaob ja poleks nagu midagi olnud. See on olnud aastaid ja nüüd hakkas ka teine jalalaba öösiti valutama. Leevendust annab KWIZDAS RESTITUTIONSFLUID, eriarstist abi ei olnud, perearst söödab tablette, millest abi üldse ei ole. Kelle poole ma peaksin oma murega pöörduma.
-6
   
+11
Heli Hallik
06.07.20 22:16
Tänan, vajalik info.
-4
   
+7

Lisa kommentaar

Saada