Ekspertide nõuanded, kuidas vältida nakatumist ühistranspordis ja taksos

Ekspertide nõuanded, kuidas vältida nakatumist ühistranspordis ja taksos Koroonaviirus

Koroonaviirushaiguse läbi põdenud peaksid hoiduma teistest, kuni nad on olnud vähemalt kolm päeva palavikuta, nende sümptomid on leevenenud ja kui on möödunud vähemalt kümme päeva esialgsete sümptomite tekkest, teatasid USA haiguste kontrolli ja ennetamise keskused ajakohastatud juhistes.

Juhiseid värskendati nii karantiinist väljumise kui ühistranspordi kasutamise osas, kuna riigid kaotavad piiranguid ja avatakse ettevõtteid ning koole, vahendab CNN. Ekspertide koostatud nõuannetes rõhutatakse, et nakatunud inimene peab olema kindel, et ta ei levita viirust, isegi kui tunneb end paremini.

«Inimesed, kelle haigusseisund nõrgestab nende immuunsussüsteemi, võivad vajada kodus viibimist kauem kui 10 päeva,» teatasid USA haiguste kontrolli ja ennetamise keskused.

Need, kes on puutunud kokku koroonaviirusesse nakatunutega, peavad olema vähemalt 14 päeva kodus, kuna sümptomite ilmnemine võib nii kaua aega võtta.

Võimalusel soovitatakse avada aknad, et parandada õhuringlust, eriti autos, kus omakorda soovitatakse sõitjate arvu piirata nii vähestele inimestele kui võimalik.

Ajakohastatud praktilised nõuanded ühistranspordi kasutamise ja avalikes kohtades viibimisega on kooskõlas muude nakkuse vältimise nõuannetega: hoia teistega kaks meetrit vahet, pese käsi ja pane tähele, mida katsud. Piirata tuleks võimalikult palju puudutatavate pindade katsumist – näiteks kioskid, digitaalsed liidesed, puutetundlikud ekraanid ja sõrmejäljeskannerid, piletiautomaadid, pöördenurgad, käsipuud, tualettpinnad, liftinupud ja pingid. «Kui peate neid pindu puudutama, peske võimalikult ruttu käsi seebi ja veega 20 sekundit või puhastage desovahendiga, mis sisaldab 60 protsenti alkoholi,» lisatakse nõuannetes.

Ühistransporti soovitatakse võimalusel vältida tipptunnil ja hoida istekohta valides teiste inimestega rida vahet. Siseneda ja väljuda võiks üksikuksest.

Taksoga sõitmisel soovitatakse katsuda pindasid võimalikult vähe, puhastada regulaarselt käsi ja mitte võtta vastu sõidukis pakutavat veepudelit või muid esemeid. Samuti soovitatakse paluda juhil avada aknad või seadistada ventilatsioon nii, et siseõhk autos ei ringle.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada