Riigid on hakanud uute Covid-19 juhtumite tõttu taas eriolukorra reegleid kehtestama

Riigid on hakanud uute Covid-19 juhtumite tõttu taas eriolukorra reegleid kehtestama

Eksperdid hoiatavad, et eriolukorra reeglite liiga kiire leevendamine võib tuua kaasa järgmise Covid-19 puhangu. Kuues riigis, kus eriolukord on nüüdseks lõppenud, on nakatumiste arv juba uuesti suurenemas, vahendab Medical Daily.

Hiina, Saksamaa, Iraan, Liibanon, Saudi-Araabia ja Lõuna-Korea on pärast hiljutist piirangute leevendamist sunnitud taas eriolukorra meetmed kasutusele võtma. Pärast piirangute leevendamist hakkas nakatunute hulk uuesti suurenema ning eksperdid hoiatavad, et teine laine võib olla esimesest raskem. 

Hiina hakkas piiranguid tühistama märtsi lõpus, mil nakatunute arv oli stabiilselt vähenemas, kuid nüüdseks on uute juhtumite arv taas suurenenud. Hiinas tuvastatakse päevas 36 uut nakatunut ning sellest tulenevalt on mitu piirkonda taas suletud. Wuhani elanikud said 28. märtsil loa kodudest lahkumiseks, kuid vaid viis päeva hiljem otsus tühistati. 

Saksamaal on samuti pärast järkjärgulist piirangute leevendamist ja koolide avamist mitmes piirkonnas nakatunute arv uuesti suurenema hakanud. Mai alguses kehtestati uuesti piirangud Schleswig-Holsteini ja Nordrhein-Westfaleni piirkonnas, kus kehtivad taas avalikes kohtades liikumispiirangud. 

Lõuna-Koreas on samuti nakatunute arv uuesti suurenema hakanud. Kui varem lisandus päevas alla kümne uue juhtumi, siis alates 9. maist on uute juhtumite arv päevas taas üle 30. Uute juhtumite arv hakkas suurenema vahetult pärast eriolukorra piirangute leevendamist ning Lõuna-Korea on taas sulgenud baarid ja ööklubid ning lükanud edasi koolide ja teenuste avamise. 

Iraanis jääb suletuks Khuzestani provints, kuid väiksema nakatunute arvuga piirkondades tühistatakse piirangud ning avatakse koolid. Võimude sõnul on nakatunute arvu suurenemise põhjuseks piirangute hiljutine leevendamine.

Liibanonis suletakse uuesti mitu piirkonda, sest nakatunute arv hakkas üks nädal pärast baaride, restoranide, iluteenuste, usuasutuste ning kontorite avamist uuesti tõusma. Kui varem jäi uute juhtumite arv päevas alla kümne, siis pärast piirangute leevendamist lisandub päevas taas üle 30 nakatunu. 

Saudi-Araabia teatas samuti Covid-19 juhtumite tõusust pärast seda, kui ramadaani ajaks eriolukorra piirangud tühistati. Mai algul hakkas juhtumite arv suurenema ning nüüd lisandub päevas 2000 uut nakatunut. Võimud kavatsevad ramadaani lõpus uuesti eriolukorra reeglid paika seada. 

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada