Teadlased tuvastasid antikeha, mis tõrjub 100 protsenti koroonaviiruse osakestest

Teadlased tuvastasid antikeha, mis tõrjub 100 protsenti koroonaviiruse osakestest

Koroonaviirusesse nakatunute arv on maailmas jätkuvalt suurenemas ning teadlased üritavad leida ravi, mis aitaks epideemia kontrolli alla saada. Firma Sorrento Therapeutics väidab, et on tuvastanud antikeha, mis takistab SARS-CoV-2 osakestel rakkudesse tungimast kuni 100-protsendilise tõhususega, vahendab Medical Daily.

Teadlaste hinnangul on tuvastatud antikeha tõhus viis nakatumiste ennetamiseks ning kui meetod toimib, on tegemist olulise läbimurdega koroonaviiruse leviku takistamises. Antikeha suudab blokeerida keharakkude retseptorid, millega koroonaviiruse osakesed suudavad haakuda. Tänu sellele ei suuda viirus rakkudesse tungida.

Firma tuvastas viirust ennetava antikeha STI-1499 miljardite antikehade hulgast ning praegu töötatakse välja kombinatsiooni, mis kaitseks inimesi ka viiruse mutatsioonide eest. Korraldatud katsed on seni olnud edukad, kuid võimalik läbimurre vajab veel teaduslikku kinnitust.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

1 kommentaari

Vello Nigol
25.05.20 20:33
Loomulikult on selliste antikehade tuvastamine kasulik, kuna takistab viiruse ja selle mutatsioonidega nakatumist.Vaja vaid töö võimalikult kiirelt lõpetada.
-21
   
+16

Lisa kommentaar

Saada