Facebook sulges MMSi propageeriva grupi

Facebook sulges MMSi propageeriva grupi MMSi mineraalne suuloputusvahend.
Allikas: Mineralgarden.org

Terviseamet taotles Facebookis MMSi ja DMSO ühendeid propageeriva grupi sulgemist ning lõpuks läks see ka korda - suhtlusvõrgustik lasi ebaravi levitava grupi sulgeda.    

Terviseamet sai täna teate selle kohta, et Facebookis tegutsenud MMSi kinnine grupp «MMS ja DMSO Eesti» on suletud. Põhjusena toodi teates ära Facebooki eeskirjade rikkumist grupiliikmete poolt, ütles terviseameti kommunikatsiooninõunik Iiris Saluri Postimehele.

Teate puhul oli tegemist vastusega terviseameti varasemale taotlusele, milles ametnikud palusid Facebookilt abi sulgemaks gruppi, kus tegeleti inimese tervist kahjustada võiva väärinfo vahendamise ja levitamisega. 

MMSi ja DMSO ühendite propageerimine hoogustus täiendavalt tänavu juulis, mil seda teemat käsitles Tallinna TV saade «Hannes Võrno 33 minutit». Teadaolevalt tõi saade Facebooki gruppi mitu tuhat uut huvilist. 

Kloordioksiidi tarvitamine sai alguse USAst, kus Louis Daniel Smith tõi 2007. aastal turule MMS-i ehk Mirace Mineral Supplement-nimelise preparaadi. Smith mõisteti USA-s 2015. aastal süüdi vandenõus, smugeldamises, valesti sildistatud kemikaali ravimina müümises ja kelmuses.

Terviseameti mürgistusteabekeskuse andmeil võis preparaat Eestis kättesaadav olla vähemalt alates 2009. aastast, mil neil on registreeritud esimesed telefonikõned mürgistustest, mille põhjuseks on MMS-i tarbimine. Näiteks oli vanaema mures lapselaste pärast, kellel tänu MMS-i manustamisele olid katki suunurgad ning kes kannatasid oksendamise ja kõhulahtisuse all. Üks täiskasvanu kurtis aga peale viie tilga MMS-i tarbimist kõhulahtisuse, uimasuse, iivelduse ja kurguvalu üle.

MMS nime all propageeritav naatriumklorit on tugev oksüdeerija, mis muundatakse happelistes tingimustes kloordioksiidiks. Ainet kasutatakse enamjaolt tööstusliku pleegitus- või desinfitseerimisvahendina ning selle tarvitamine võib põhjustada pöördumatuid tervisekahjustusi.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada