Ajateenistuse jooksul sõdurite tervis paraneb

Ajateenistuse jooksul sõdurite tervis paraneb Paljud poisid ei taha ajateenistusse minna.

Värskelt avaldatud uuringus tuuakse välja, et võrreldes ajateenistuse algusega suurenes ajateenistuse lõpuks nende osakaal, kes hindasid oma tervist heaks või väga heaks, 8 protsendi võrra. 

Ajateenistuse lõpul hindas oma füüsilist vormi eelnevast paremaks 58 protsenti sõduritest, selgub uuringust. 22 protsenti vastasid aga, et nende füüsiline vorm on läinud hoopis viletsamaks ja 18 protsenti leidsid, et võrreldes ajateenistuse algusega ei ole olulisi muutusi. „Samas ei suuda ligi viiendik noortest ka ajateenistuse lõppedes täita üldfüüsiliste testide miinimumnorme,“ ütles Tervise Arengu Instituudi teadur doktor Leila Oja.

„Üllatavaks võib pidada, et füüsiliselt raskeks pidas ajateenistust vaid 8 protsenti vastanutest, 43 protsenti vastas ajateenistuse lõppedes, et füüsiliselt oli see periood neile kerge või vähe füüsilist pingutust nõudev,“ lisas Oja.    

21 protsenti noortest ütles teenistusse tulles, et neil on mingi tervisemure – enamasti vigastused, traumad, liigesehaigused, seljavalud ja allergiad. Samad terviseprobleemid domineerivad ka ajateenistuse hilisemates etappides. Sõduri baaskursuse jooksul liigesehaigustega noorte hulk peaaegu kahekordistub, püsides samal tasemel teenistuse lõpuni. Liigesvalude põhjusel tarvitatakse ajateenistuse vältel üha enam ka ravimeid.

Vaimselt on ajateenistus keerukas just noorematele sõduritele, kelle puhul avalduvad depressiooni sümptomid, nagu kurvameelsus ja üksildustunne, tõusvalt kogu teenistuse jooksul. Ajateenistuse lõpuks on enda sõnul depressiooni sümptomeid kogenud 36 protsenti ajateenijatest.        

Uuringuga saab lähemalt tutvuda siit. 

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada