Regsitreeriti esimesed gripijuhud

Regsitreeriti esimesed gripijuhud

Eelmise nädala statistikast selgub, et laboratoorselt kinnitati selle hooaja esimesed gripiviirused, millest üks oli A ja teine B-gripiviirus.

Ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumise tõttu pöördus eelmisel nädalal arstide poole 4015 inimest, neist 56 protsenti olid lapsed kirjutab terviseamet. Haigestumise kasv eelneva nädalaga võrreldes oli 27 protsenti.

Gripitaolisi haigestumisi registreeriti möödunud nädalal kokku 128 korral. Gripitaoliste haigestumiste arv kasvas 50 protsenti. Grippi ja gripilaadsetesse haigustesse haigestumuse intensiivsust hinnatakse madalaks, gripiviiruse levikut veel ei täheldata, registreeritud on üksikud gripiviirusega seotud juhud.

Keskmine haigestumus ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse 100 000 elaniku kohta oli 305,1. Suuri erinevusi haigestumuses maakondade lõikes ei ole. Viirustest on enim ringluses hetkel paragripi- ja rinoviiruseid.

Enim haigestusid lapsed vanuses 0-4 aastat, kuid oluliselt kasvas haigestumus vanemaealiste vanusrühmas 65... +. Vanemealiste haigestunute pea kolmekordne kasv viitab kaudselt gripiviiruste leviku algusele. Haiglate andmetel vajasid gripi tõttu hospitaliseerimist üks laps vanusgrupis (0-4) ja  üks vanemealine patsient.


Terviseamet tuletab meelde, et gripp ohustab enim vanemaealisi patsiente, kellel vanust 65 või rohkem aasta. Samuti ohustab gripp rohkem inimesi, kes põevad aneemiat, kroonilist kopsu-, südame-, neerude või ainevahetuse süsteemi haiguseid (eeskätt diabeeti), immuunpuudulikkusega ja HIV-positiivsed isikud ning rasedaid naiso. Vanemealiste patsientide haigestumine grippi on sageli seotud haigestunud lastelaste eest hoolitsemisega.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

2 kommentaari

ey
11.12.17 09:33
Väga imelik...mu haiget last pole vist eales vanaema hoidnud...ikka ise. Mis imelik pere küll..vanemad ikka kasvatavad vahest ehk?
-31
   
+28
vanaema
11.12.17 08:25
Kes neid haigeid lapselapsi ikka hoiab - põhiliselt vanaemad.
Mida peaksid vanaemad teadma, et ennast hoida?
Ega kaitsesüstist pole suurt abi?
-43
   
+13

Lisa kommentaar

Saada