Mida teeb kuu aega ilma alkoholita inimese kehaga?

Mida teeb kuu aega ilma alkoholita inimese kehaga? Alkoholitarbimine võib minna üle piiri ja kujuneda sõltuvuseks.
Allikas: Andriy Popov

Kuuajasest alkoholipaastust saab kerge alkoholitarbija ainult kasu, sõltlasel aga tekivad tõenäoliselt ebameeldivad võõrutusnähud.

Tervise arengu instituudi (TAI) ennetamise osakonna ekspert Jane Alop märkis, et kuna alkohol on organismi jaoks mürkaine, siis kuu aega ilma alkoholita võimaldab väljutada organismist alkoholi tarvitamisel tekkinud jääkained. «Nagu iga süsteem, olgu see inimese keha või pesumasin, töötab see puhtana paremini,» nentis Alop.

Kerge alkoholitarvitaja puhul, kes tarbib nädalas mõned kerged joogid, väljendub see enamasti reipamas olekus ja paremas tujus, kosutavamas unes, samuti kehakaalu languses, loetles ta.

Liigtarvitajate jaoks aga asi nii roosiline polegi ja alkoholi kuritarvitajad ja sõltlased, kes jätavad päeva pealt alkoholitarvitamise maha, kogevad väga ebameeldivaid võõrutusnähtusid, rahvakeeles pohmelli.

«See on ka põhjus, miks sõltlased ei suuda lõpetada alkoholi tarvitamist isegi siis, kui nad seda tahavad. Kui sõltlasel on päriselt soov oma haigust ravida, peaks ta kainena pöörduma sellisesse raviasutusse, kus võõrutusseisundi ravile järgneb tagasilangust ennetav ravi,» soovitas Alop.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

2 kommentaari

Priit
18.10.17 10:59
Ma parandan, et mitte ei viitsi haiglas passida vaid ma ei saa kahjuks teatud põhjustel !
-25
   
+50
Priit
17.10.17 13:14
See artikkel on poolik minu jaoks. Olen olnud kuu ilma, aga jätkasin hiljem, aasta on möödas ja jätsin uuesti maha ja seekord jäädavalt, kuna pohmellid muutusid talumatuks. Kaks nädalat olen olnud puhas, aga tahaks teada kas minu hetkel olevad kaebused on sellest maha jätmisest tingitud ja ajutised või jääbki nii ? Millised on need põhilised tervisemured, mis tulevad alkohoolikult peale alkoholi tarbimise lõpetamist ja kaua need kestavad ? Ma ei mõtle nüüd kohe päev või kaks peale lõpetamist. Sest päev peale lõpetamist on kõige hullem, võivad esineda krambid jne. peale seda on aga päev kaks hea olla ja alles siis hakkab õige võõrutus. Samuti võib esineda krampi, arütmiat, kõrge vererõhk, valud maksapiirkonnas, närvilisus, aeglane kuid tugev pulss, kuumalained, sügelused, paanikahood jne, need kõik mul on ja ma ei tea. Ausalt ma ei taha seal haiglas ka passida, tahakslihtsalt teada. Teen muidu kolm korda nädalas trenni jne. Aga see jutt siin artiklis jäi minu jaoks poolikuks :( NB! Kõige hullemad on just õhtud. Olen ka tähele pannud, et asi oleks justkui ajus kinni, rahunen ja keskendud, siis ei jäta lööke vahele. Depressiooni raviks kasutan Sertraline-i, ja uinumiseks Esprital, mida üritan maha jätta, ei ole hea maklsa koormata sellega. Eelnimetatud asjad jah mõni viitab diabeedile mõni südamehaigusele, aga nagu mainisin, et ajus võib asi kinni olla löökide vahele jätmise osas. Sügelused, samas puuduvad kõik teised diabeedi sümptomid ning need sügelused pole koguaeg ja on vähemaks jäänud.
-41
   
+27

Lisa kommentaar

Saada