Vaimse tervise kuul pakutakse nõu ja selgitatakse erinevaid abivõimalusi

Vaimse tervise kuul pakutakse nõu ja selgitatakse erinevaid abivõimalusi Foto: Shutterstock

Terve oktoobrikuu vältel toimuvad professionaalsete terapeutide, psühholoogide ja psühhiaatrite eestvedamisel erinevad tasuta töötoad, mille teemadering ulatub paarisuhete probleemidest mängusõltuvuseni.

Maailma Tervishoiuorganisatsiooni algatusel on oktoobris kogu maailmas fookuses vaimse tervise teemad. Eestis kutsub Vaimse Tervise ja Heaolu Koalitsioon (VATEK) inimesi üles enda vaimsest tervisest enam hoolima ja suurema heaolu tunde poole püüdlema.    

“Valdav osa inimesi puutub elu jooksul kokku suhteprobleemide, tööstressi, pingete või mõne muu vaimset tervist laastava probleemiga. Samas on teadmised abivõimaluste kohta sageli napid,” rääkis VATEKi ürituste projektijuht Airi Mitendorf. Vaimse tervise kuu jooksul saab kasutada erakordset võimalust osaleda tasuta oma ala tippspetsialistide poolt läbiviidavates töötubades, mille teemaderingi mahuvad  paarisuhted, lastekasvatamise küsimused, pingetega toimetulek, igapäevased traumad, tööstress ja läbipõlemine, mängusõltuvus ja paljud teised teemad. Töötoad toimuvad VATEKi liikmete juures, mis tagab nende usaldusväärsuse. 

Vaimse tervise kuud ning messi korraldab juba teist aastat VATEK, mida juhib Eesti-Rootsi Vaimse Tervise ja Suitsidoloogia Instituut (ERSI). 

“Soovime oma tegevusega murda levinud arusaama, et mured tuleb üksi ära kannatada ja abi küsimine  näitab nõrkust või saamatust. Endast tuleb hoolida ja see tähendab enda aktiivset aitamist kohe probleemide ilmnemisel: lahenduste otsimist, vajadusel uute toimetuleku oskuste omandamist, spetsialistedega konsulteerimist,” rääkis ERSI vanemteadur ja juhataja Airi Värnik. Vaimse tervise kuu jooksul saavad ehk erinevad abivõimalused ka inimestele selgemaks.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada