Teadlased leidsid, mis võib kergendada Covid-19 sümptomeid

Teadlased leidsid, mis võib kergendada Covid-19 sümptomeid Foto: Shutterstock

Teadlaste sõnul võib varasem nakatumine teist tüüpi viirustega kergendada Covid-19 kulgu ja takistada raskete tüsistuste tekkimist.

Bostoni Ülikooli meditsiiniteadlaste uuringust selgus, et külmetushaigust põhjustava viirusega nakatumine enne koroonaviirusega kokkupuutumist võib kaitsta organismi Covid-19 laastava mõju eest, vahendab Medical Xpress. Ajakirjas Journal of Clinical Investigation avaldatud teadustöö näitab, et ülemiste hingamisteede viirusnakkusega inimesel on organismis viirusevastased kaitsemehhanismid juba sisse lülitatud ja kui organismi siseneb uus koroonaviirus, on selle paljunemine takistatud.

Uurimuse käigus analüüsisid teadlased koroonakevadel haiglaravil viibinud Covid-19 patsientide andmeid ja tuvastasid, et patsientidel, kellel oli varem olnud viirusnakkushaigus, oli intensiiv- ja hapnikuravi vajaduse tõenäosus oluliselt väiksem. Lisaks oli suremusrisk oluliselt väiksem neil koroonahaigetel, kes olid eelnevalt põdenud külmetushaigust. Samas saadi kinnitust, et varasem positiivne viirusnakkuse testitulemus ei takistanud kellelgi uue koroonaviirusega nakatumist.

Bostoni Ülikooli juhtteadlase, nakkushaiguste arsti dr Manish Sagari sõnul pakuvad uurimustulemused kaalukat ainest vaktsiiniarendajatele. «Meie tulemused näitavad, et Covid-19 sümptomid olid märgatavalt kergemad neil, kes olid eelnevalt põdenud ülemiste hingamisteede viirusnakkushaigust,» selgitas dr Sagar, «kuid varasem haigestumine ei takistanud uue SARS-CoV-2-ga nakatumast.»  

Allikas: Tervis Elu24

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

2 kommentaari

Sirje Terje Baekdahl
22.10.20 18:54
Kuidas on kopsuviiruse vaktsineerimisega ? Elan Taanis ja siin tehakse neid môlemaid : nii kopsuviiruse, kui gripi vastu korraga. Sooviks väga saada vastust. Meilile : sirjeterje@hotmail.com
-1
   
+1
Taivo
19.10.20 10:39
ÜHESÕNAGA, GRIPI VASTU POLE KASULIK VAKTSINEERIDA.
-3
   
+4

Lisa kommentaar

Saada