WHO andis teadlastele järele: koroonaviirus jääb tõesti ruumi hõljuma

WHO andis teadlastele järele: koroonaviirus jääb tõesti ruumi hõljuma Koroonaviirus

Tänaseni tunnistas Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) nakkuse leviku võimalust vaid haige inimese köhatamise või aevastamisega pindadele sattunud piiskade kaudu. WHO suhtumine koroonaviiruse levikusse ja nakatumisse muutus pärast 239 teadlase kirjalikku pöördumist, kus soovitati tungivalt arvestada viirushaigusesse nakatumise võimalusega õhu kaudu, vahendab CNN.

 

WHO nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje osakonna juht dr Benedetta Allegranzi rääkis teisipäevasel pressikonverentsil, et terviseorganisatsioon on arutanud teemat kirjaliku pöördumise esitanud spetsialistidega. Üheskoos jõuti uute arusaamadeni koroonaviiruse leviku võimaluste osas.

Dr Allegranzi sõnul on kogunemas piisavalt tõendeid selle kohta, et uskuda viiruse levikusse ja sellesse nakatumisse õhus lenduvate nakkusosakeste kaudu. Seda arvesse võttes tuleb täiendada ka avalikkusele antavaid käitumisjuhiseid enda ja teiste ohutuse tagamiseks.

WHO epidemioloogi Maria Van Kerkove sõnul oli neile esitatud kirjale allakirjutanute seas mitu inseneri, kes kirjeldasid põhjalikult viiruse levimise teekonda ventilatsioonisüsteemide kaudu ning tundsid suurt muret ka koroonaviiruse sarnase käitumise pärast. Seega on piisavalt põhjust pöörata lendlevatele viirusosakestele kõrgendatud tähelepanu.

Van Kerkove sõnul on WHO-l käsil koroonaviiruse levikuteedest ja nakkuse saamisest uue teadusliku lühikokkuvõtte koostamine – täiendatud versioon loodetakse avaldada lähinädalatel. Samas rõhutab ta endiselt viirusteemaliste teadusuuringute tegemise vajadust.

«Ei saa välistada viirusnakkuse levikut õhu kaudu – eriti ülerahvastatud ja halva ventilatsiooniga siseruumides. Siiski tuleb jätkata tõendusmaterjali kogumist ja tulemuste tõlgendamist,» tõdeb Van Kerkove.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada