Kuidas mõjutab D-vitamiin Covid-19 surmajuhtumite arvu?

Kuidas mõjutab D-vitamiin Covid-19 surmajuhtumite arvu?

Teadlased leidsid seose D-vitamiini puuduse ja Covid-19 surmajuhtumite arvu vahel, vahendab Neuroscience News. Uuringu käigus analüüsiti Hiina, Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia, Iraani, Lõuna-Korea, Šveitsi, Suurbritannia ning Ameerika Ühendriikide elanike terviseandmeid.

Uuringu tulemusel tehti kindlaks, et kõrge surmajuhtumite arvuga riikides esines rohkem D-vitamiini puudust kui neis riikides, kus oli surmajuhtumeid vähem. Northwesterni ülikooli teadlaste sõnul ei tähenda see, et kõik peaksid hakkama D-vitamiini lisandeid tarbima, sest uuringu tulemused vajavad edasist uurimist ning ühtegi toidulisandit ei tohiks tarbida liigses koguses.

Uuringus analüüsiti globaalseid terviseandmeid ning leiti tugev seos D-vitamiini ja tsütokiinide tormi vahel. Tsütokiinide torm on immuunsüsteemi ülereageerimine, mille tagajärjel saavad kahjustada terved keharakud ja organid. Teadlaste hinnangul on üheks Covid-19 komplikatsioonide ja kopsukahjustuste põhjuseks liiga aktiivne immuunsüsteem.

D-vitamiin parandab immuunsüsteemi võimekust haigustekitajatega võidelda, kuid võib ka vähendada immuunsüsteemi ülereageerimist. See tähendab, et normaalne D-vitamiini sisaldus veres võib kaitsta organismi Covid-19 komplikatsioonide eest ning parandada immuunsüsteemi võimet viirusega võidelda.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

1 kommentaari

lugeja
18.05.20 21:36
Turundus! Aga B12 puudus? Mis esineb just vanemaealistel.
-8
   
+14

Lisa kommentaar

Saada