Teadlased leidsid, et levinud tegevus kaitseb organismi Covid-19 tüsistuste eest

Teadlased leidsid, et levinud tegevus kaitseb organismi Covid-19 tüsistuste eest

Teadlased leidsid, et regulaarne trenn vähendab koroonaviiruse patsientidel organismi kahjustuste riski, vahendab Neuroscience News. Teadlased soovitavad organismi tugevdamiseks ja viiruse tõttu tekkinud tüsistuste vältimiseks tegeleda regulaarselt trenniga.

Virginia Ülikooli meditsiiniosakonna teadlaste uuringust on selgunud, et treenimine võib ennetada ägeda respiratoorse distressi (ARDS) ehk levinud Covid-19 tüsistuse tekkimist või vähendada selle kahjulikku mõju organismile. ARDS tekib 3–17 protsendil koroonaviirusesse nakatunutel ning 20–42 protsendil haiglaravi vajavatel nakatunutel. Varasemast uuringust on teada, et umbes 45 protsenti ägeda respiratoorse disstressi sündroomiga patsientidest sureb. 

Senised soovitused viiruse ennetamiseks on peamiselt seotud hügieeni ja avaliku ruumi ning inimeste vältimisega, kuid teadlaste hinnangul võib regulaarne trenn olla samuti üks viis end viiruse eest kaitsta. 

Teadlaste uuringu käigus analüüsiti ekstratsellulaarse superoksiidi dismutaasi (EcSOD) mõju organismile. Tegemist on antioksüdandiga, mis hävitab kehas vabu radikaale, kaitseb kudesid ning ennetab haigusi. Antioksüdanti toodavad lihaskoed, mis eritavad seda vereringesse ning teistesse organitesse ning selle sisaldust organismis on võimalik suurendada kardiotrenniga. 

Antioksüdandi sisaldus väheneb näiteks kopsuhaiguste või südamehaiguste tagajärjel ning loomkatsetest on selgunud, et selle sisalduse vähendamine toob kaasa raskemad haigussümptomid. Uuringust on selgunud, et isegi üks trenn suurendab antioksüdandi sisaldust ning teadlased soovitavad seetõttu kõigil teha regulaarselt trenni, et end haiguste eest kaitsta.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

1 kommentaari

Jüri
21.04.20 09:32
Füsioterapeudid on loonud kolm vahvat võimlemiskava eri sihtrühmadele, nende kohta võiks taas infot levitada - kuidas leida, et kaasa teha. Olen nendega väga rahul. Kuid teades korduvalt taastusravis käijana FT-de leidlikkust - kavasid annaks juurdegi teha. Võibolla voorus, aga võibolla puudus on nimetatud kolmel see, et FT ei ütle ühtki sõna, on ainult taustamuusika. Samas on iniese (humoorikas, vigadele osutav või harjutuste mõjule viitav sõna paljudele väga julgustav ja kaasatõmbav. Siiski aitäh, sest nagu siinsestki trenniloost näha - trenn aitab püsida. Meie TV-kanalidki võiks seebi asemel toota rohkem liikuma suunavat ja koolitavat kava, alates .. no kasvõi diivanil tehtavast, nagu näiteks painutused-sirutused-venitused jpm. Aitäh ära kuulamast, Jüri, 73
-22
   
+20

Lisa kommentaar

Saada