Puuduvad teaduslikud andmed, et koroonaviirus leviks toidu kaudu

Puuduvad teaduslikud andmed, et koroonaviirus leviks toidu kaudu

«Kuna teaduslike andmete järgi inimesed koroonaviirusega toidu kaudu ei nakatu, on ebatõenäoline, et viirus Covid-19 levib toiduga,» teatab veterinaar- ja toiduamet.

Veterinaar- ja toiduameti (VTA) toiduosakonna juhataja Kairi Ramjalg tõi välja, et hetkel pöörduvad ameti poole nii tavatarbijad kui ka toiduvalmistajad murega, et kas viirus levib toiduga.

«Siinkohal saame aga kinnitada, et koroonaviirused vajavad paljunemiseks peremeesorganismi ehk looma või inimest ega saa toidus paljuneda. Tõsi, pindadel püsib viirus kuni 72 tundi, kuid puuduvad tõendid, et viirus oleks levinud toidu kaudu,» selgitas Ramjalg.

VTA on toidukäitlejatele välja töötanud erinevad käitumisjuhised, et kaitsta nii kliente kui ka töötajaid nakatumise eest. Samuti on amet teinud meelespea toiduga varustamisel, mis on suunatud neile, kes pakuvad toidu kojuvedu koduses karantiinis olevate inimestele.

Meelespea toiduga varustamisel:

• Olen terve ja hea tervise juures.

• Desinfitseerin ja/või pesen käsi enne ja pärast poeskäiku.

• Külmkapi- ja sügavkülmatooted transpordin kiirelt, ilma, et need liigselt soojeneks või üles sulaks.

• Abipakkumiseks kasutan lähimat poodi, et toidu transpordile ei kuluks liiga palju aega.

• Ei kahjusta, lõhu ega mulju tootepakendeid.

• Toidu üleandmisel kasutan kontaktivaba üleandmist, see tähendab, et ei puutu kokku kauba tellijaga. Üleandmisel hoida vähemalt kahemeetrist distantsi.

Kõik juhendmaterjalid on leitavad veterinaar- ja toiduameti kodulehelt.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada