Üllatavad vead, mille tõttu kaal ei lange

Üllatavad vead, mille tõttu kaal ei lange

Kaalulangust pidurdavad pikem paus trennist või liigsöömine, kuid mõned põhjused võivad olla üllatavad. Eksperdid reastasid viis üllatavat põhjust, miks kaal ei lange.

  1. Ebapiisav uni võib kaalulangust pidurdada ka siis, kui inimene teeb regulaarselt trenni ning väldib rämpstoitu. Teadlased leidsid, et mida hiljem magama minna, seda aeglasem on seedimine ning seda rohkem tekib inimesel isusid. Oluline on minna piisavalt vara magama ning isude vältimiseks valmistada endale tööle, koju ja kotti kaasa tervislikke vahepalasid. 
  2. Sagedased tööreisid rikuvad nii unegraafikut kui ka toitumisharjumusi. Columbia Ülikooli uuringust on selgunud, et kõige rohkem tööreisidel käivatel inimestel on keskmisest suurem kehamassiindeks. Reisimine võib olla stressirohke ja väsitav, mistõttu suureneb isu süsivesikute järele ning inimene langetab suurema tõenäosusega ebatervislikke valikuid. 

  3. Liiga palju kardiotrenni võib samuti kaalukaotust pidurdada, sest parim viis kaotada kaalu on teha mitmekülgset trenni. Selleks tuleks teha lisaks kardiotrennile ka jõutrenni raskustega. Mida rohkem lihasmassi inimesel on, seda rohkem kaloreid ta päeva jooksul kulutab. Seetõttu on oluline pakkuda lihastele pingutust raskustega treenides. 

  4. Suhkruasendajatega magustatud joogid ei ole sugugi tervislikumad kui päris suhkur. Teadusuuringutest on selgunud, et neil, kes tarbivad iga päev kohvi suhkruasendajaga, suurenes kehakaal 17 aasta jooksul 47 protsenti rohkem kui neil, kes jõid kohvi ilma magusaineta.  Magusaisu vähendamiseks soovitavad teadlased süüa datleid, puuvilju ja tumedat šokolaadi. 

  5. Liiga suur koormus tööl, eraelus või muudel põhjustel on väga levinud põhjus, miks kaal ei lange. Kiire elutempo kõrvalt on raske panustada tervislike toitude planeerimisse, jõuda jõusaali või piisavalt magada.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

2 kommentaari

Silva
25.02.20 17:32
Kuidas 70+ vanemad inimesed oma kaalu langetada saavad, kes veel mitmeid tablette võtma peavad.. Mida ja kuidas võtta, kas mõned tabletid(vererõhk,astma,liigesed jne.) kergitavad kaalu?
-17
   
+22
Merike
24.02.20 16:22
Üllatavad vead, mille tõttu kaal ei lange
-20
   
+21

Lisa kommentaar

Saada