Gripi levik on muutunud laialdasemaks

Gripi levik on muutunud laialdasemaks Foto: Shutterstock

Terviseameti andmeil pöördus eelmisel nädalal ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 3001 haigestunut. Kasvas gripitaoliste haigestumiste arv ning 18 protsendi võrra suurenes grippi haigestunute osakaal.    

Laboratoorselt kinnitati möödunud nädalal 15 A-gripiviirust ning 11 B-gripiviirust. Grippi haigestumine on tõusutrendil, haigestumuse intensiivsust saab eelmise nädala andmete põhjal hinnata endiselt madalaks, kuid gripi levikut laialdaseks. Gripiga seotud haigestumisi registreeritakse Tallinnas, Harjumaal, Narvas, Järvamaal, Jõgevamaal, Lääne-Virumaal, Pärnumaal, Põlvamaal, Tartumaal, Valgamaal, Viljandimaal ja Võrumaal.  

Terviseamet tuletab meelde, et kui sümptomid on kerged ja haigestunu ei kuulu riskirühma, ei ole ilmtingimata tarvis arsti diagnoosi ega ravi ja inimene võib põdeda kodus. Vältida tuleks kontakte lähedastega ja püsida kodus, kuni temperatuur normaliseerub ning sümptomid kaovad. Kindlasti peaks informeerima oma perearsti haigusest talle helistades või e-kirja teel. Jälgige oma seisundit ja halvenemise korral võtke ühendust perearstiga.

Terviseamet soovitab immuunsuse tugevdamiseks ja haiguste vältimiseks olla füüsiliselt aktiivne, jalutada värskes õhus, magada piisavalt, vältida stressi, juua piisavalt vedelikke ja süüa täisväärtuslikku toitu.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada