Sel gripihooajal on raske tõbi kustutanud kaheksa inimelu

Sel gripihooajal on raske tõbi kustutanud kaheksa inimelu Foto: Shutterstock

Gripihooaeg pole veel oma haripunkti saavutanud, ent haiguse levik on tõusuteel ning detsembrist saati on grippi surnud kaheksa inimest.    

Eelmisel nädalal (21.-27.01.) pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 4552 haigestunut, neist 47,3 protsenti olid lapsed, teatas terviseamet.

Varasema nädalaga võrreldes kasvas arstide poole pöördunute üldarv nädalaga neli ning grippi haigestunute arv 46 protsenti. Grippi haigestumine on tõusutrendil. Haigestumuse intensiivsust hindab terviseamet veel madalaks, kuid gripilevikut laialdaseks.

Haigestumine kasvab kõikides vanuserühmades. Enim haigestusid koolilapsed, kelle hulgas oli haigestunute juurdekasv 45 protsenti, ja tööealised inimesed vanuses 20-64 eluaastat.

Grippi haigestumine oli eelmisel nädalal kõrgeim Järvamaal, Lääne- ja Ida-Virumaal,  Pärnumaal ja Tartumaal. Kinnituse said 373 gripiviirust, neist 371 olid A- ja kaks B-gripiviirused. 

E-Tervise SA andmetel on hooaja algusest gripi tõttu haiglaravi vajanud 558 patsienti. Nende hulgas on:

  • 34,1 protsenti kuni nelja-aastasi lapsi;
  • 24 protsenti vanemaealisi (65+);
  • 20,8 protsenti kuni üheksa-aastasi lapsi;
  • 15,1 protsenti tööealisi inimesi (20-64 a);
  • 6,1 protsenti noori (15-19 a).

Haiglaravi vajanute hulgas jätkab tõusu vanemaealiste ja  täiskasvanute patsientide osakaal.

Alates detsembrist viibis seitsmes haiglas intensiivravil kokku 26 inimest vanuses 3–81 eluaastat, neist 14 olid vanemad kui 65 eluaastat. Kümme intensiivravi vajanut olid tööealised, samuti vajasid intensiivravi kaks kolmeaastast last. Andmed intensiivravi vajanute vaktsineerimise kohta kas puudusid või on kindlalt teada, et nad ei olnud vaktsineeritud.

Alates detsembrist suri vaatamata kõikidele rakendatud ravimimeetmetele gripi tõttu kaheksa inimest vanuses 35–81 eluaastat. Kõik kuulusid riskirühmadesse – kahel lahkunul oli raske krooniline haigus, kuue inimese puhul olid mõjutajaks nii rasked kroonilised haigused kui ka kõrge vanus. Andmed vaktsineerimise kohta kas puudusid või on kindlalt teada, et inimesed ei olnud vaktsineeritud.

Raskekujuliste gripijuhtude ülevaade põhineb TÜ kliinikumi, Ida-Tallinna Keskhaigla, Lääne-Tallinna Keskhaigla, Tallinna Lastehaigla, Põhja-Eesti Regionaalhaigla ning Narva ja Viljandi haiglate edastatud andmetel.

Terviseamet soovitab grippi haigestumise vältimiseks regulaarselt käsi pesta, haigestunud peaksid tüsistuste ja haiguse leviku vältimiseks kodus püsima.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada