Imetoode? Pettunud ostjate sõnul pole kreemil mõju

Imetoode? Pettunud ostjate sõnul pole kreemil mõju Kuvatõmmis

Internetiavarustes kogub populaarsust FreshDepil nimeline karvaeemalduskomplekt, mille kalli hinna taga ostjate sõnul erilist mõju ei olegi.

Kliinik.ee foorumis on inimesed juba aasta jooksul jaganud toote kohta negatiivseid kogemusi, kirjutab Postimehe terviseportaal.

Toote tutvustuses lubatakse, et kreemi kasutamine vähendab karvade kasvamist isegi kuni 82 protsendi võrra. Ka esineb lehel väide, et 98 protsenti kasutajatest kinnitab toote tõhusust ning selle kõrval tiksub kell, mis näitab aega sooduskampaania lõpuni.

Lingid uuringutele või katsetele, mis toote tõhusust tõestaksid, aga puuduvad. Tootja kontaktandmetest on välja toodud küll klienditoe meiliaadress, ent lisaks USAs Marylandi osariigis asuvale aadressile on ka see ainuke kontaktivorm.

Tarbijakaitseameti kommunikatsiooniekspert Pille Kalda ütles, et ametile laekub igapäevaselt pöördumisi seoses internetis pakutavate imetoodetega. «Näiteks lubatakse teatud toodetega kiiret kaalukaotust, treenitud keha, näonaha noorendust, kiilale peale hakkavad kasvama juuksed, võõrkeel saab selgeks 14 päevaga ja muud taolist,» tõi ta näiteid.

Lisaks imelistele lubadustele iseloomustab Kalda sõnul imetoodete müügipakkumisi ka võimalus toote sobimatuse või paranemismärkide mitteilmnemise korral raha tagasi saada. Paraku esitavad tarbijad kaebusi sisuga, et lubatud efekt puudub ja toote tagastamine on raskendatud.

Ettevaatlikuks peaks tegema see, kui pakkumise taga olevat ettevõtet on raske tuvastada. «Antud juhul nähtub, et kaupleja asub väidetavalt Ameerika Ühendriikides, aga kas ta ka reaalselt seal asub või mitte, ei ole teada ning tarbijakaitseametil ei ole võimalik seda ka kontrollida,» ütleb Kalda.

Sageli ilmneb sarnaseid pakkumisi uurides, et osadel lehtedel on müüjaks USA ettevõte, kellel puuduvad teadaolevad esindused Eestis või Euroopa Liidus. Ka ei pruugi alati abi olla kodulehel märgitud infotelefonist.

Kalda tuletab meelde, et kui toode ostetakse väljastpoolt Euroopa Liitu, on tarbijakaitseameti käed seotud - neil puuduvad võimalused ettevõtja suhtes menetlust algatada.

Loe pikemalt Postimehe terviseportaalist.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada