Haigused, mis kimbutasid alkoholi liigtarvitajaid

Haigused, mis kimbutasid alkoholi liigtarvitajaid

Neljandat aastat järjest on vähenemas alkoholitarbimine inimese kohta, mullu langes veidi ka suremus alkoholiga seotud haiguste tagajärjel.

Kui 2014. aastal tarbiti Eestis keskmiselt 11,1 liitrit absoluutset alkoholi täiskasvanud inimese kohta ja 2015. aastal 10,5 liitrit, siis mullu vähenes see keskmiselt 9,9 liitrini täiskasvanud (15+) inimese kohta, selgus tervise arengu instituudi (TAI) alkoholikonverentsil esitletud alkoholi aastaraamatust, kirjutab Postimehe terviseportaal.

Jätkuvalt väheneb ka kange alkoholi tarbijate osakaal. 88 protsenti Eesti Konjunktuuriinstituudi küsitletud inimestest ütles, et ei joo viina üldse või teevad seda mõnel korral aastas. Aastal 2008 vastas nii 67 protsenti küsitletutest.

Alkoholi liigtarbimisest põhjustatud haiguste tõttu pöördus mullu senisest veidi rohkem inimesi - eri- ja perearsti vastuvõttudel käis kokku 8662 inimest. Sagedamini diagnoositi neil alkoholipsühhoosi (3557 patsiendil), alkoholisõltuvust (1605), alkoholi toksilist toimet (1253) ja maksa alkoholitõppe haigestumist (1042).

Alkoholiga seotud haigustest põhjustasid enim surmasid maksa alkoholitõbi, alkoholimürgistused, alkoholi tarbimisest tingitud psüühika- ja käitumishäired ning alkohoolne kardiomüopaatia. Maksa alkoholitõppe suri mullu 171 meest ja 55 naist. Samas langes suremus alkoholiga seotud haiguste tagajärjel 495 inimeselt (2015) 465 inimeseni.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada