Ülemiste hingamisteede viirushaiguste hooaeg on alanud

Ülemiste hingamisteede viirushaiguste hooaeg on alanud Foto: Shutterstock

Terviseameti teatel algas alates 40. nädalast ehk oktoobrist uus gripihooaeg, mis kestab järgmise aasta 20. nädalani. Gripiviiruse levikut veel täheldatud pole, ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumine oli eelmisel nädalal seotud põhiliselt rinoviirusega.

Gripihooaja esimesel ehk 40. nädalal (3–9. oktoober) haigestus ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse 3151 inimest, see on 100 000 elaniku kohta 239,9 inimest. Haigestunute arv oli 8 protsendi võrra väiksem möödunud aasta ja 18 protsendi võrra väiksem 2014. aasta sama ajaperioodiga võrreldes. Üle 44 protsendi haigestunutest olid lapsed. Nakatunute arvu osas maakondade lõikes suuri erinevusi ei ole.

Haigestumine oli seotud põhiliselt rinoviirusega. Rinoviirustega nakatanule on iseloomulik aevastamine, nohu, vahel ka valulik kurk. Lastel võivad lisanduda köha ja palavik. Haigus põetakse läbi reeglina kergelt, väikese palaviku ja eriliste sümptomiteta.

Gripitaolisi haigestumisi registreeriti möödunud nädalal 98 korral. Gripiviiruse levikut elanikkonna seas ei ole veel täheldatud, laboratoorselt kinnitati septembri algusest kaks A-gripiviirust.

Haigestumine Euroopa regioonis

Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel oli grippi haigestumise intensiivsus madal Euroopa regiooni kõikides riikides. Püsivat gripiviiruse levikut ei täheldata, üksikuid gripiviirusega seotud haigusjuhte registreeritakse peaaegu kõikidest riikides.

Praegu on õige aeg end gripi vastu vaktsineerida.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada