Arstitudengid kutsuvad üles nutiseadmete kasutamisele tähelepanu pöörama

Arstitudengid kutsuvad üles nutiseadmete kasutamisele tähelepanu pöörama Foto: wikipedia

Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts (EAÜS) alustab uut aastat nutitervise kuuga. Selle raames on kuulutatud välja üleriigiline koolinoorte ja tudengite videokonkurss “Nutikas olevik = tervislik tulevik?”. Konkursi eesmärk on siduda tänapäevane tehnoloogia nii üksikindiviidi tervisega kui meditsiiniga laiemas mõttes.

Konkursile oodatakse 1-3 minuti pikkuseid videoklippe, mis käsitlevad nutiseadmete tervislikku kasutamist või võimalikke tehnilisi lahendusi meditsiinis. Töid hindavad oma ala eksperdid, parimad tööd saavad vääriliselt auhinnatud ning valitakse ka rahva lemmik.


“Nutiseadmed on Eestis väga laialt kasutusel – pea kõik noored vanuses 15-19 eluaastat omavad nutitelefoni, palju kasutatakse tahvelarvuteid ja muud. Seega tuleb üha rohkem tähelepanu pöörata ka terviseprobleemide ennetamisele noorte hulgas. Videokonkurss aitab näidata inimestele iseennast – mida nad igapäevaselt õigesti või valesti teevad, kui erinevaid seadmeid kasutavad,” kommenteeris teemakuu eestvedaja Anne Lille.

“Ühest küljest on märgata näiteks silmade tervise üldist halvenemist. Kui tavaliselt lõppeb miinuse süvenemine 20-21aastastel, siis pideva silmade pinge tõttu jätkub nägemise halvenemine praegusel ajal isegi 30-40aastastel. Teisest küljest annab tehnoloogia areng hulgaliselt võimalusi meditsiini kiireks edasiminekuks – kõik käib käsikäes,” lisas Lille.

“Ootame, et igaüks otsustaks ise, kas tehnoloogia teeb inimeste elu kergemaks või raskemaks, tervist paremaks või halvemaks, ja näitaks seda teistelegi. Nii saab pöörata tähelepanu detailidele, millele igapäevaelus muidu võibolla ei mõtlegi!” ütles EAÜS25 peakorraldaja Ingrid Lesdorf.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada